Koronawirus. Kiedy powrót do NORMALNOŚCI? Premier podał DATĘ

2020-03-24 14:20 Paula
Mateusz Morawiecki
Autor: Screen z TT KPRM

Koronawirus szaleje w Polsce. Już wiemy, że szkoły zostaną zamknięte do Wielkanocy, a w czasie wtorkowej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia, przekazano nowe obostrzenia. Premier Morawiecki podał też, kiedy nastąpi powrót do normalność. Padłą konkretna data.

Koronawirus w Polsce zbiera żniwo, coraz więcej osób jest zarażonych wirusem, pojawiają się też kolejne przypadki śmierci. W związku z sytuacją rząd wprowadza nowe zasady dotyczące przemieszczania się, które są niezwykle restrykcyjne.

Jak ogłoszono od 25 marca (środa) obowiązuje: zakaz w przemieszczaniu się, można jedynie wyjść do pracy, po zakupy spożywcze, wyprowadzanie psa, wyjście do apteki, do lekarza; zmiany w komunikacji miejskiej: co drugie miejsca siedzące w autobusie/tramwaju/metrze mogą być zajęte, nie może być pasażerów stojących; zakaz zgromadzeń, spotkania tylko do 2 osób, z wyjątkiem wydarzeń, w których uczestniczą członkowie rodziny. To ważne, by jak mówił minister, tylko wprowadzając surowe obostrzenia, można zapanować nad koronawirusem. WIĘCEJ - TUTAJ, SPRAWDŹ 

Premier Mateusz Morawiecki zabrał też głos w sprawie tego, jak długo może potrwać taki stan rzeczy. - Chcemy, żeby po świętach wielkanocnych, by była taka sytuacja emidemiologiczna w kraju, żeby Polacy mogli wrócić do pracy, żeby odbyły się egzaminy maturalnej, egzaminy ósmych klas, żeby życie wróciło do nowej normalności, nowej, bo nic nie będzie tak identyczne, jak przed koronawirusem.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze