Koronawirus przestanie niszczyć nam życie? Prof. Horban podał datę

2021-10-18 18:37
Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z COVID-19
Autor: East News Andrzej Horban: "W maju będzie dobrze" Czy czeka nas całkowite otwarcie gospodarki?

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19, specjalista w zakresie chorób zakaźnych, udzielił wywiadu na temat dalszego scenariusza przebiegu pandemii. Jest szansa, że nie potrwa ona długi. – Dotychczas zaszczepiło się 60 proc. dorosłych, a wśród osób w wieku powyżej 80 lat jest to 81-82 proc. – poinformował Horban. Uczony zdradził też, kiedy możemy spodziewać się piątej fali zakażeń oraz definitywnego końca pandemii.

Koniec już blisko

Kiedy to wszystko się skończy? Zapytała dziennikarka Interii doradcę premiera Morawieckiego. – Duże fale epidemii, które są groźne, powinny się skończyć wiosną przyszłego roku. Dotychczas zaszczepiło się 60 proc. dorosłych, a wśród osób w wieku powyżej 80 lat jest to 81-82 proc. Ta reszta, która się nie zaszczepiła, już zachorowała, albo zachoruje w przyszłości. Kiedy większość z tej grupy przejdzie zakażenie, kolejne fale nie będą mieć tak dużej skali jak dotychczas. Nie będzie już tylu osób podatnych na zachorowanie – oznajmił prof. Andrzej Horban.

Wypadek Beaty Szydło na autostradzie A4! Mamy ZDJĘCIA z miejsca zdarzenia!

 Regionalne restrykcje

 – Duże fale epidemii, które są groźne, powinny się skończyć wiosną przyszłego roku. Późną wiosną będzie już z górki. Wirus z nami pozostanie, ale nie będzie już dewastował naszego życia – powiedział ekspert i dodał, że w przyszłym roku osiągniemy odporność populacyjną. Zdaniem Horbana szczepienia trzecią dawką są szansą na pozbycie się kłopotów z koronawirusem.

Trzesięnie ziemi w PKP Cargo. Prezes i trzech wiceprezesów odwołanych

Doradca premiera ds. COVID-19 jest za wprowadzaniem restrykcji tylko w regionach zagrożonych dużą liczbą zakażeń. – Ale przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na respektowanie obowiązujących zaleceń. Co z tego, że mówimy: maski na twarz, skoro ludzie ich nie noszą – podkreślił Horban.

Super Raport 18.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna
Sonda
Czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE