Koronawirus w Polsce. Maseczki. Do kiedy trzeba je nosić? Kiedy można dostać mandat?

2020-05-30 14:53 ABR
tu nie zdejmiesz maseczki
Autor: Shutterstock

Koronawirus w Polsce. Do kiedy obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Od soboty duże zmiany. Maseczki nie sa już potrzebne na otwartej przestrzeni. To znaczy, że możemy iść na spacer, cmentarz, boisko bez maseczki. Zagrożenie epidemiologiczne według rządu jeszcze nie minęło. Istnieją więc jeszcze przypadki kiedy maseczki są obowiązkowe.

Koronawirus w Polsce. Do kiedy maseczki są obowiązkowe. Czy trzeba chodzić w maseczce po dworze - na otwartej przestrzeni. Od soboty 30 maja rząd znosi obowiązek chodzenia w maseczkach na zewnątrz, chyba że między dwoma obcymi osobami nie ma zachowanego odpowiedniego dystansu. – Radzimy sobie lepiej z pandemią koronawirusa od innych państw Europy, dlatego można poluzować przepisy – mówił premier Mateusz Morawiecki (52 l.). Kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, który wchodzi w życie 30 maja 2020, nie oznacza jednak całkowitego zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Trzeba je mieć na twarzy w określonych sytuacjach. Przede wszystkim w obiektach zamkniętych, czyli np. w sklepach, pojazdach komunikacji publicznej, kościołach oraz urzędach, także na poczcie. Usta i nos trzeba także zasłaniać w salonach kosmetycznych i u fryzjera.

Od dziś można organizować wydarzenia do 150 osób. Poza weselami (o czym piszemy obok) na tych imprezach nos i usta muszą być zakryte, chyba że zachowana będzie odległość 2 m między uczestnikami – wówczas maseczki nie są obowiązkowe.

I jeszcze ważna wiadomość dla kierowców: jeśli podróżujemy autem z osobą, która nie jest naszym domownikiem, to wszyscy w pojeździe muszą mieć zakrytą twarz. Za brak maseczki policja wystawi mandat.

Wybory prezydenckie 2020. KAPITALNY wynik Trzaskowskiego w drugiej turze

Prof. Robert Flisiak: Poście na wesele to samobójstwo.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze