Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia. Premier POPROSIŁ o to obywateli

2020-10-23 12:26 ełem
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił czerwoną strefę w całej Polsce
Autor: archiwum portalu se.pl Cała Polska w czerwonej strefie. Co się zmieni w Toruniu i okolicach? Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnia

Jedną z metod walki z pandemią, oprócz profilaktyki takiej jak dezynfekcja, utrzymywanie dystansu i noszenie maseczek ma być, zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, specjalna aplikacja. Premier na piątkowej konferencji poprosił o jej instalację. Ma to wspomóc obywateli w unikaniu osób chorych. Co to za aplikacja?

- Kluczowe są zasady: dezynfekcja, powszechne noszenie maseczek, wietrzenie pomieszczeń. Proszę każdego, kto może, by zainstalował aplikację do walki z koronawirusem - mówił podczas konferencji szef rządu. Chodzi o aplikację "Stop COVID".

Morawiecki zachęcał wszystkich do jej zainstalowania aplikacji ponieważ – jak przekonywał – “technologia jest naszą wielka sojuszniczką w walce z epidemią”. Program, który poleca premier ma informować obywateli m.in. o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną zabójczym wirusem.

Mówił o niej również w czwartek, w krótkim filmie, który opublikował na swoim koncie na Facebooku.

– Aplikacja na telefon, to proste narzędzie, które śledzi wirusa i ostrzega nas przed zagrożeniem. Jej powstanie zawdzięczamy polskim informatykom i polskim firmom – mówił premier.

– Ja mam “Stop COVID” na swoim telefonie i zachęcam was do instalacji. Aplikacja nie tylko chroni nas przed wirusem, ale też chroni naszą prywatność. Poinformuje nas o kontakcie z wirusem bez przekazywania komukolwiek naszych danych. Im więcej osób skorzysta z aplikacji, tym szybciej zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa. Dbajmy o siebie i innych – apelował Morawiecki.

Najnowsze
KOMENTARZE