Koronawirus w Polsce: Nowe ograniczenia dotyczące sklepów i spacerów. Wysokie kary

2020-03-31 12:26 LIKP
Premier Morawiecki, koronawirus
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, AP Premier Morawiecki, koronawirus

Koronawirus w Polsce niestety rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Rząd wprowadza nowe ograniczenia, dotyczą dystansu i sklepów. Mimo wprowadzania kolejnych obostrzeń i ograniczeń przybywa osób zakażonych koronawirusem. Liczba chorych przekroczyła już 2100. Ponad 30 osób z powodu COVID-19 zmarła. W związku z tym konieczne są rozwiązania jeszcze bardziej radykalne. Rząd zdecydował się wprowadzić nowe twarde i stanowcze regulacje. Sprawdź, o co chodzi.

Koronawirus w Polsce. We wtorek, 31 marca, odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po nim premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne regulacje w związku z epidemią. - Egzekwowanie obowiązujących obostrzeń zostanie wzmocnione - zaznaczył rzecznik rządu Piotr Muller. - Główny problem przy rozprzestrzenianiu się choroby, to częste kontakty między ludźmi, tak jak miało to miejsce w ostatni weekend - przekonywał. "Super Express" dowiedział się, jakie konkretnie zmiany szykuje rząd. Zostały one potwierdzone na konferencji prasowej. Najważniejsze jest to, że podczas spacerów obowiązywać będzie dystans 2 metrów pomiędzy ludźmi. Za złamanie przepisów grozić będą naprawdę dotkliwe kary. Regulacje nie będą dotyczyć osób niesamodzielnych, czyli np. dzieci i niepełnosprawnych. 

ZOBACZ TAKŻE: Kolega Rydzyka opowiadał SZKODLIWIE BREDNIE o koronawirusie. Ma PRZECHLAPANE

 
 

Wielkie zmiany szykują się też w sklepach. Z powodu szalejącego koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady. Zakładają one to, że przy jednej kasie w sklepie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby przy zachowaniu odpowiedniego odstępu. Wchodzić do sklepu będzie można pojedynczo lub przy zachowaniu odległości 2 metrów. Wprowadzone zostaną także godziny dla seniorów (10-12) w sklepach, aptekach i drogeriach. - Nie możemy sobie pozwolić na rozprężenie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ TEŻ: Kontrole policyjne na ulicach. Wszystko jasne. Gowin WPROST: NIEZBĘDNE

Super Raport 30 III

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.