Koronawirus w Polsce. Stanowcze słowa Kaczyńskiego. "Realne..."

2020-10-20 16:00 ZPL
Jarosław Kaczyński
Autor: AP Jarosław Kaczyński

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się z każdym dniem. 20 października poinformowano o kolejnych 9291 nowych przypadkach zakażenia groźnym wirusem, a to oznacza, że sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Teraz głos w tej sprawie postanowił zabrać Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, który udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej".

Kaczyński podkreślił, jak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad sanitarnych. - Szkodliwe uznaję zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej - wmawianie ludziom, że COVID, to mały problem i nie należy się nim przejmować". - Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską". Prezes PiS podkreślił również, jak bardzo niebezpieczne jest mówienie, że maseczki nic nie dają.

- Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób - informuje ministerstwo zdrowia. Liczba zakażonych koronawirusem: 192 539/3 721 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - poinformowało dziś ministerstwo zdrowia.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Wiemy, jakie ma objawy
Najnowsze
KOMENTARZE