Koronawirus w Polsce. Ten sondaż to straszny cios dla Zjednoczonej Prawicy

2020-10-19 7:51 miko
Sejm
Autor: Sejm

50 proc. Polaków uważa, że działania rządu nie ograniczą rozwoju pandemii COVID-19 w naszym kraju; przeciwnego zdania jest blisko 43 proc. pytanych – wynika z opublikowanego sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

W badaniu przeprowadzonym w dniach 16-17 października respondenci zostali zapytani, czy działania obecnie prowadzone przez rząd mają szansę ograniczyć rozwój pandemii w Polsce.

Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało tylko 7,5 proc. respondentów, natomiast "raczej tak" - 35,1 proc.

Z sondażu wynika, że 28,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że działania rządu "raczej nie" ograniczą rozwoju pandemii w Polsce, natomiast na pewność w tej kwestii wskazało 21,4 proc. respondentów.

Ponad 7 procent ankietowanych nie miało jednoznacznej opinii w tej sprawie.

"O skuteczności działań rządu przekonani są wyborcy Zjednoczonej Prawicy: 66 proc. z nich wybrało pozytywne warianty odpowiedzi" - czytamy we wspólnym sondażu RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

"W to, że wprowadzane przez gabinet Mateusza Morawieckiego obostrzenia przyniosą zakładany efekt, nie wierzy natomiast 70 proc. wyborców Konfederacji i 63 proc. popierających Koalicję Obywatelską. Na +nie+ jest również 59 proc. wyborców Lewicy i 56 proc. zwolenników PSL i Kukiz’15" - wskazuje sondaż.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony na próbie 1000 osób.

Źródło: PAP

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134
Najnowsze
KOMENTARZE