Koronawirus w Polsce. Znany lekarz odciął się ministrowi zdrowia!

2020-10-30 16:38 ełem
Andrzej Horban
Autor: Mateusz Grochocki/East News Andrzej Horban

Podczas piątkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, wystąpił także minister zdrowia, Adam Niedzielski i jego doradca, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, prof. Andrzej Horban. Odnosząc się do słów Niedzielskiego o zmianach w systemie kwarantanny, Horban złośliwie odgryzł się zwierzchnikowi.

Zaczęło się od słów ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, dotyczącej zasad kwarantanny. Niedzielski przekonywał, że członkowie rodzin tych osób, które są chore na koronawirusa mają od razu znaleźć się w autokwarantannie.

- Chcemy, bo domownicy osoby chorej (...), nie musiały już czekać na telefon z sanepidu. (...) Przyjmujemy, że ta kwarantanna będzie automatyczna - mówił Niedzielski i dodawał, że do takich osób tak czy inaczej zadzwoni urzędnik, który poinformuje o wpisaniu do rejestru. Ma to być poważna zmiana w walce z chorobą. Drugą zmianą ma być możliwość testowania osób  

Po nim głos zabrał właśnie prof. Andrzej Horban. I nieoczekiwanie odgryzł się Niedzielskiemu.

- To nie jest tak dobrze z tą kwarantanną, jak pan minister opowiadał, jak zwasze. Sanepid ma prawo nałożyć kwarantannę na osoby, które są z tzw. bliskiego kontaktu. Chodzi tutaj o to, aby Sanepid nadal mógł opracowywać ogniska, mimo, że mamy troszeczkę inną sytuację, jako, że rozprzestrzenianie wirusa już nie jest ogniskowe ale powszechne - powiedział prof. Horban. Dodał, ze wciąż obowiązkowa jest kwarantanna dla osób przybywających spoza Unii Europejskiej.

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Premier powinien deeskalować protesty
Najnowsze
KOMENTARZE