Korwin-Mikke znalazł się na pierwszym miejscu! Ale zadowolony nie będzie...

2019-08-14 18:34 Paula
JANUSZ KORWIN-MIKKE CHCE NAS GRODZIĆ
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS JANUSZ KORWIN-MIKKE CHCE NAS GRODZIĆ

Zawsze, gdy dana partia lub polityk znajduje się na pierwszym miejscu w sondażu, jest to powód do zadowolenia. Ale są też rankingi, w których nikt nie chce być pierwszy. Tak jest w przypadku rankingu polityków, którym ludzie ufają najmniej. Z przeprowadzonego przez IBRIS dla Onetu badaniu wynika, że najmniej osób w Polsce ufa Januszowi Korwin-Mikkemu.

W najnowszym badaniu sprawdzano, któremu z polityków Polacy ufają  najbardziej, a któremu najmniej. W rankingu tych, którzy cieszą się największym zaufaniem ludzi znalazł się na pierwszym miejscu znalazł się prezydent Andrzej Duda z wynikiem 48,8 proc. Z danych wynika, że w porównaniu z poprzednim rankingiem, prezydentowi aż o 3,9 punktów proc. więcej osób ufa Dudzie. Drugie miejsce badania IBRiS dla Onetu zajął premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 44,9 proc., a trzecie miejsce zajął prezes Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński, który ma zaufanie u 37,6 proc. osób. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Ziobro, Donald Tusk i Robert Boedroń

W rankingu tych, którym najmniej ufamy na pierwszej pozycji znalazł się Janusz Korwin-Mikke. Politykowi nie ufa aż 70,2 proc. badanych, za nim znalazł się Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 66 proc., a kolejne miejsce należy do Donalda Tuska, któremu nie ufa 55,1 proc. osób.

ZOBACZ: Sondaż „Super Expressu: Polacy chcą Tuska… na weekend

Najnowsze