Kościelni dostojnicy w popłochu. Katastrofalne wieści. Polacy zadecydowali

2020-11-30 15:13 CHA
Biskupi, księża, duchowni, episkopat
Autor: Damian Klamka/East News

Kościół katolicki w ostatnich tygodniach znajduje się pod ostrzałem. Tuszowanie pedofilii, przepych, nienadążanie za nowoczesnym światem – lista „grzeszków” stale się wydłuża. Tymczasem Polacy wypowiedzieli się, co myślą o Kościele. Dla dostojników powinno być to jak czerwona ostrzegawcza lampka. Trzeba przyznać, że te doniesienia są wprost katastrofalne.

Pracownia IBRiS postanowiła sprawdzić jakim instytucjom ufają Polacy. I tak wojsko cieszy się zaufaniem na poziomie 74,1 proc., na NATO wskazało 68,7 proc., a na Unię Europejską 55,4 proc. - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Onetu. Ale za to zarówno policji jak i Kościołowi ufa niż połowa Polaków. Odpowiednio instytucje te zdobyły 45,4 i 40,4 proc. głosów. A kogo oceniamy najgorzej? Otóż Trybunał Konstytucyjny, który zaufaniem darzy tylko 26,4 proc. badanych. Jednak w kontekście ostatnich wydarzeń: doniesień o kard. Stanisławie Dziwiszu, czy licznych oskarżeniach wobec zmarłego ostatnio kard. Henryka Gulbinowicza, nie da się nie zauważyć, że to wynik Kościoła najbardziej rzuca się w oczy. Tak jak przytoczono, według badania zaufanie deklaruje 40 proc. Nieufność aż 42 proc. Obojętność zaś to opcja, którą wybrało 18 proc. ankietowanych. Nie jest dobrze!

ZOBACZ TEŻ: Szokujące oświadczenie majątkowe Dziwisza. Zarobki zwalają z nóg

Zaufanie do Kościoła
Autor: Super Express
Super Raport 30.11 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS oraz Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL-UED)
Najnowsze
KOMENTARZE