Kosiniak-Kamysz skomentował propozycję Dudy. To brzmi poważnie. Wybory 2020

2020-07-09 8:51 Paulina Jaworska
Władysław Kosiniak-Kamysz
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Władysław Kosiniak-Kamysz

Kampania przed wyborami prezydenckimi 2020 weszła w decydującą fazę. Na dwa dni przed wyborami w porannym programie TVN24 gościł Władysław Kosiniak-Kamysz. Został zapytany o to, na kogo zagłosuje w drugiej turze, a także o to, jak ocenia propozycję prezydenta Andrzeja Dudy o stworzeniu jednej koalicji "polskich spraw broniących naszych racji, tradycji i bohaterów". Kosiniak-Kamysz zareagował stanowczo.

Przed drugą turą wyborów 2020 prezydent Andrzej Duda zaproponował wspólne rozmowy na temat Polski: - Apeluję do wszystkich polityków, którzy podzielają takie wartości jak dobro rodziny, wspólnota kulturowa, rozwój państwa - spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach - swoje słów kierował przede wszystkim do samorządowców, polityków Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Chciałbym być patronem wielkiej koalicji polskich spraw broniących naszych racji, tradycji i bohaterów - podkreślił prezydent. O komentarz do tego wystąpienie i zachęty wspólnej pracy został zapytany w czwartek rano Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie TVN24. Jasno stwierdził, że: -  Po pięciu latach mówienie na trzy dni przed wyborami, że "po wyborach spotkajmy się i pogadajmy", jest tylko i wyłącznie chęcią przeciągnięcia moich wyborców, wyborców Konfederacji. I dodał: - Jeżeli jest jakaś grupa, która ma jakiś żal do PiS, to jest to grupa samorządowców. WIĘCEJ O PROPOZYCJI DUDY

Kosiniak-Kamysz został też zapytany o to, czy zamierza zrezygnować z szefostwa w PSL. Jak się okazuje polityk nie zamierza tego robić: - Do dymisji się nie podam. Wotum zaufania otrzymałem, weryfikacji poddam się niedługo na kongresie albo pod koniec tego roku albo na początku przyszłego. Będę startował dalej na prezesa - zapowiedział. 

ZOBACZ: Cejrowski poniża Trzaskowskiego! OBRZYDLIWE nagranie z sedesem trafiło do sieci. [ZOBACZ] WYBORY 2020

Super Raport 8 VII (goście: Radosław Fogiel - PiS, Sławomir Neumann PO, Łukasz Jankowski - prezes Okręgowej Izby Lekarskiej)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

O Władysławie Kosiniaku-Kamyszu i jego wyborcach mówił też w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS,  Radosław Fogiel: -  Oczywiście bardzo byśmy sobie tego życzyli, żeby wyborcy pana Władysława Kosiniaka zagłosowali w II turze na prezydenta Andrzeja Dudę, ponieważ to on jest gwarantem tego, że nasze wartości, nasze tradycje zostaną zachowane - przyznał. 

Najnowsze