Kosiniak-Kamysz RZUCA RĘKAWICĘ Dudzie. I daje prztyczka PO

2020-06-06 13:50 ełem
Władysław Kosiniak-Kamysz
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Władysław Kosiniak-Kamysz

Wybory prezydenckie 2020. Także lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz postawił na Tarnów, jako miejsce inauguracji medialnej swojej kampanii prezydenckiej. Ugodowy zazwyczaj szef PSL rzucił wezwanie do debaty o polskim rolnictwie Andrzejowi Dudzie. I dał prztyczka w nos politykom Platformy Obywatelskiej.

W piątek szef ludowców był w Lublinie, w sobotę wybrał się do Tarnowa. Podczas konwencji odnosił się m.in. do rolników oraz sytuacji na polskiej wsi. W pewnym momencie zaprosił obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę do stanięcia w debacie na ten temat.

Kosiniak-Kamysz mówił o debacie o rolnictwie, do której wezwał Andrzeja Dudę. Zapowiedział, że za tydzień będzie się spotykał z sadownikami w powiecie rawskim.

- Ale chcę stanąć z panem do debaty o polskim rolnictwie. (..) Pan o tym mówi, ale niewiele robi. Za tydzień w niedzielę, w powiecie rawskim z sadownikami. Czekam na pana, Polska czeka - zapowiadał szef PSL.

Wbił też szpilkę Platformie Obywatelskiej, ale pochwalił Rafała Trzaskowskiego. Powiedział, że PO i PiS nieustannie kłócą się i dzielą Polskę.

- Wczoraj widzieliśmy tę "nawalankę" w sejmie, po raz kolejny zainicjowaną przez PiS, ale na którą PO z radością odpowiada - mówił. Dodał, że ceni Rafała Trzaskowskiego, ale jego otoczenie polityczne - już mniej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze