KOSZMAR Dudy w gościnie! Prezydent został okrutnie potraktowany! [WIDEO]

2020-10-02 9:49 Jot
Andrzej Duda
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Nie tego się spodziewał Andrzej Duda, gdy w czwartek wybrał się do Uniwersytetu Warszawskiego na inaugurację roku akademickiego 2020/2021. Prezydent został zaproszony na uroczystość, jednak musiał się zmierzyć z niemiłym przyjęciem. Przed bramą UW zebrali się ci, którzy chcieli zaprotestować. Na widok Dudy rozległy się gwizdy. Nagranie trafiło do sieci.

Andrzej Duda został zaproszony jako gość na uroczystą inaugurację roku akademickiego przez Uniwersytet Warszawski. Zapowiedź udziału prezydenta w uroczystości narobiła zamieszania i wbudziła emocje. Spotkała się też z niechęcią części środowiska studenckiego, a konkretnie osób zebranych w Studenckim Komitecie Antyfaszystowskim, który zaplanował protest. Przedstawiciel organizacji, Michał Goworowski, w rozmowie z portalem Onet powiedział wprost: - Protestujemy przeciwko homofobii na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej uczelni studiują także osoby LGBT. Jest to nieakceptowalne, by polityk, który robi kampanię opartą na nienawiści, wkroczył sobie tak po prostu do naszej instytucji akademickiej i jeszcze wygłaszał przemówienie. Jak zapowiedziano, tak się stało, gdy Andrzej Duda pojawił się na miejscu, nie było miło.

SPRAWDŹ: Duda WŚCIEKŁY na powrót Gowina do rządu. "To jakby napluto w twarz...". Bardzo GROŹNE zapowiedzi

SPRAWDŹ: Znana pisarka UJAWNIA, jaki prywatnie jest Andrzej Duda. NIEWIARYGODNE!

Protestujący, którzy mieli ze sobą tęczowe flagi i chorągiewki,  wygwizdali przybyłego na miejsce gościa, słychać też było okrzyki: Solidarność naszą siłą, i o wiele bardziej ostre słwoa, które doskonale słychać na nagraniu, które pojawiło się w Internecie. Zebrani studenci mieli też wyrazić swoje niezadowolenie z wyboru na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Takie przywitanie musiało mocno zaboleć Dudę, w końcu przyszedł tam w gości, a tu już na wejściu taka niemiła atmosfera. Zobaczcie sami: 

Do sprawy protestu przed Uniwersytetem Warszawskim odniosła się też jego wieloletnia wykładowczyni, Krystyna Pawłowicz: - Pierwszy Obywatel Rzeczypospolitej, Prezydent Andrzej DUDA wybrany demokratycznie przez 10 mln. Polaków ma pierwsze prawo wizyty na polskiej, PAŃSTWOWEJ uczelni, jaką jest Uniwersytet Warszawski. Kto tego nie szanuje zawsze może pobierać swe nauki w uczelniach prywatnych - napisała była posłanka. WIĘCEJ TUTAJ

Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze