KOSZMAR! Kaczyński zblednie jak to zobaczy. Okrutny cios akurat teraz

2020-10-18 13:36 Jot, PAP
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jest nowy sondaż partyjny, który jeśli zobaczy go Jarosław Kaczyński, to zblednie. Dlaczego? Wynika z niego jedno, w ciągu października, Prawo i Sprawiedliwość straciło poparcie wśród Polaków. To nie są dobre prognozy dla partii rządzącej na przyszłość. Jak wyglądają wyniki? Sprawdźcie nowy sondaż IBRiS dla Wp.pl.

Zjednoczona Prawica z PiS na czele rządzi, ale okazuje się, że gdyby wybory odbywały się w niedzielę 18 października, PiS mógłby liczyć na 36,1 proc. głosów, zaś Platforma Obywatelska na 28,2 proc. W stosunku do poprzedniego sondażu IBRiS dla WP z 4 października, PiS straciło 5,5 pkt, natomiast notowania PO wzrosły o 6 pkt. To zdecydowanie nie są dobre wieści dla lidera PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Co gorsze, słabsze notowania pojawiają się akurat teraz, gdy dopiero co doszło do rekonstrukcji rządu. Jak natomiast postrzegane są inne ugrupowania? Głosowanie na Polskę 2050 Szymona Hołowni zadeklarowało 9,4 proc. ankietowanych, na Konfederację 7,8 proc., a na Lewicę - 6,4 proc. Do Sejmu nie weszłaby Koalicja Polska, czyli sojusz PSL i Kukiz'15, na którą chciało głosować 2,5 proc. 9,6 proc. pytanych nie potrafiło zdecydować, na kogo zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych.

Gdyby wybory odbywały się dziś, to głosować poszłoby 48,5 proc. uprawnionych osób. Zdecydowaną chęć udziału w wyborach wyraziło 34 proc. badanych, zaś 14,5 proc. wybrało odpowiedź "raczej tak". W głosowaniu nie wzięłoby udziału 47,8 proc. respondentów, z czego aż 31,6 proc. odmówiło udziału w wyborach w sposób zdecydowany. Badanych, którzy odpowiedzieli "nie wiem" było 3,7 proc.

Badanie przeprowadzono 16 października 2020 r. metą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

SPRAWDŹ: Taki prywatnie jest Duda! Jego KUMPEL się wygadał. CAŁA PRAWDA

Super Raport 16.10 (Goście: mec. Jacek Dubois, Robert Winnicki - Konfederacja oraz prof. Andrzej Pająk - epidemiolog)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze