KOSZMAR młodej posłanki. Wszystko przez jeden SMS... Jest afera!

2019-11-09 19:13 PJ
Klaudia Jachira śpiewa o Kaczyńskim
Autor: Facebook/PrintScreen

Tego dla niej już jest za wiele! Młoda, nowa posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira, opublikowała w sieci dramatyczny wpis. Parlamentarzystka powiadomiła w nim, że dostał SMS o treści, która ją zbulwersowała. Co się stało? Jachira wszystko wyjaśniła, krok po kroku.

We wtorek 12 listopada zaplanowano pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Punktualnie o 12.00 w sali plenarnej mają się zebrać nowi posłowie i posłanki. Wśród nowych parlamentarzystów znajdzie się i Klaudia Jachira, która do Sejmu weszła z listy Koalicji Obywatelskiej. Młoda posłanka znana z kontrowersyjnych wystąpień satyrycznych tym razem postanowiła opisać, co ją spotkało. Jachira powiadomiła na Facebooku, że dostała SMS od księdza o treści: - W dniu pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji (wtorek, 12 listopada br.) serdecznie zapraszam Państwa Posłów i Senatorów na Mszę święta, którą zostanie odprawiona o godz. 8.30 w kaplicy sejmowej (Nowy Dom Poselski). ks. Piotr Burgoński Duszpasterz Parlamentarzystów RP. Ta wiadomość sprawiła, że Jachira postanowiła zareagować i to stanowczo. Jak napisała: - To ja już wiem, czym się ta większość sejmowa tak naprawdę zajmuje! Nic to, że psują prawo, ograniczają demokrację, niszczą sądy, ważne, by się pomodlić! Jak to możliwe, że nie potrafią ustalić planu posiedzenia, a potrafią zaplanować mszę? I dlaczego w świeckim parlamencie jest coś takiego? Jeżeli ktoś czuje potrzebę przed posiedzeniem pójść na mszę, to naprawdę kościołów w Warszawie nie brakuje - napisała.

Zresztą prze SMS wybuchła afera! Swój komentarz do sprawy umieściła też Wanda Nowicka, która napisała: - Czy kapelan sejmowy może rozsyłać smsem za pośr.  @KancelariaSejmu zaproszenia na msze? To nie tylko naruszenie świeckiego państwa. To również narusz giodo. Nie było zgody by wysyłano mi informacje nie dot. mandatu pos.

Najnowsze