Beata Szydło weszła na mównicę. Wszystkim odebrało mowę! "Degradacja"

2021-09-14 18:51
Beata Szydło
Autor: Jean Christophe Verhagen/Parlament Europejski

Beata Szydło wypowiedziała się o pakiecie "Fit for 55". W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na ten temat. Projekt zakłada nowe cele klimatyczne dla UE, które mają zadbać o przyszłość planety. Założenia są konkretne i dotyczą m.in. odnawialnych źródeł energii. Stanowisko byłej premier Polski jest zdecydowane i może być odbierane na różne sposoby. Beata Szydło w PE weszła na mównicę i poszła pod prąd! Wszystkim odebrało mowę! Padły słowa o degradacji.

– Projekt przygotowany przez pana komisarza Timmermansa jest mocno kontrowersyjny i wybrzmiewa to na tej sali właściwie w każdej wypowiedzi. Z jednej strony mamy szczytny cel – chronienie klimatu, przyszłość naszej planety – to jest na pewno jedno z najważniejszych wyzwań, które przed nami stoi – mówiła Beata Szydło w Parlamencie Europejskim. – Z drugiej strony ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, utratę miejsc pracy, niebotyczny wzrost ubóstwa milionów Europejczyków i degradację całych regionów - kontynuowała. – Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to z reguły chodzi o pieniądze, a więc zadajmy sobie pytanie, kto na tym skorzysta, a kto na tym straci – dodała była premier. Zdaniem Szydło cały projekt znacznie pogorszy sytuacje ekonomiczną i gospodarczą członków Unii Europejskiej, mimo że założenia są zupełnie inne. Twierdzi, że nikt na tym nie skorzysta, a jedynie wszyscy stracą. Swoje stanowisko w tej sprawie umieściła także na Twitterze.

W NAZEJ GALERII PREZENTUJEMY, JAK BEATA SZYDŁO ZMIENIŁA SIĘ OD CZASÓW PREMIEROWANIA. TE ZDJĘCIA MOGĄ ZASKOCZYĆ

Express Biedrzyckiej - Michał WYpij: PiS to obciach. Szukają pieniędzy w kieszeniach Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE