Krzysztof Bosak. Rodzina, żona. Kim jest piękna Karina Bosak? Wybory prezydenckie 2020

2020-06-26 22:33 CHA
Krzysztof Bosak. Rodzina, żona. Kim jest piękna Karina Bosak? Wybory prezydenckie 2020
Autor: Karina Bosak/Instagram

Wybory prezydenckie 2020. Kandydatem Konfederacji w nadchodzących wyborach jest Krzysztof Bosak. Co wiemy o nim samym i jego rodzinie? Jaki ma program wyborczy? Kim jest jego żona - Karina Bosak? „Super Express” dokładnie prześwietlił polityka i jego życiorys. Koniecznie przeczytaj przed wyborami sylwetkę kandydata Konfederacji. Krzysztof Bosak jaki wynik zdobędzie w wyborach prezydenckich 2020?

Kim jest Krzysztof Bosak?

Krzysztof Bosak urodził się w Zielonej Górze 13 czerwca 1982 roku. Jako nastolatek trenował akrobatykę i był harcerzem w ZHP. W 2001 roku rozpoczął studia na Politechnice we Wrocławiu. Chciał zostać architektem, jednak studiów nie ukończył. Później studiował także filozofię i ekonomię, ale i tych fakultetów nie udało mu się skończyć. W międzyczasie został członkiem Młodzieży Wszechpolskiej (której kilka lat później został przewodniczącym) i wstąpił do Ligi Polskich Rodzin. Mało kto dziś pamięta, że Krzysztof Bosak pełnił funkcję asystenta europosła Macieja Giertycha (ojca adwokata Romana Giertycha). W 2005 roku z list LPR udało mu się zdobyć mandat posła na Sejm V kadencji. Zasiadając w parlamencie, wystąpił w popularnym programie „Taniec z Gwiazdami”.

ZOBACZ TEŻ: Wybory 2020. Krzysztof Bosak dla "SE" o kopalniach i węglu. Uderza w Lewicę! [WYWIAD]

Mandatu nie udało mu się utrzymać, gdy startował we wcześniejszych wyborach parlamentarnych w 2007 roku. Krzysztof Bosak wycofał się z polityki i zaczął działać w fundacjach konserwatywnych, a później w Ruchu Narodowym. To z ramienia RN startował później w wyborach do Parlamentu Europejskiego i samorządowych. Bezskutecznie. W końcu w 2019 roku został jednym z liderów Konfederacji i z jej list dostał się do Sejmu w ostatnich wyborach parlamentarnych. Głosowało na niego ponad 22 tys. osób. W prawyborach prezydenckich ugrupowania zdobył większość głosów elektorów i został wybrany kandydatem na prezydenta Konfederacji.

Krzysztof Bosak wzrost, wiek, hobby

Kandydat Konfederacji na prezydenta w wyborach 2020 ma 38 lat, co czyni go najmłodszym kandydatem. Jego pasją jest sport. Najpierw trenował akrobatykę, później przerzucił się na windsurfing, który jest jego hobby do dziś. W przeszłości pracował nawet jako instruktor! Krzysztof Bosak ma 174 cm wzrostu.


Krzysztof Bosak – rodzina

Co wiemy o rodzinie Krzysztofa Bosaka? Kim są jego rodzice? Czy ma rodzeństwo? Krzysztof Bosak jest synem Alicji i Ryszarda. Jego matka pracowała jako nauczycielka, miała wielki wpływ na charakter syna. Zaś ojciec prowadzi zakład poligraficzny w Zielonej Górze. Krzysztof Bosak ma jednego brata – Marka, pracującego w branży finansowej.


Krzysztof Bosak – żona, ślub

Kim jest żona Krzysztofa Bosaka – Karina Bosak (z domu Walinowicz)? Karina Bosak pochodzi ze Szczecina. Z wykształcenia jest prawniczką. To absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu we Florydzie F.G. Levin College of Law i Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu European Advocacy Academy w Brukseli. - Miałam okazję jeździć trochę po świecie, szczególnie na konferencje naukowe. Pracowałam też za granicą - w Wiedniu i w Brukseli byłam na stażach – mówiła w wywiadze z gazetą.pl.

Obecnie pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Jej pasją jest taniec towarzyski – trenowała go przez kilka lat. Karina i Krzysztof Bosak pobrali się w lutym 2020 roku w podwarszawskim Piasecznie. Jakie ma poglądy? Tak jak mąż – konserwatywne. Twierdzi, że „zawsze je miała”. - Angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei – przedstawiał żonę Bosak już po ślubie. Przez kilka lat ukrywali swój związek, na życzenie prawniczki. Teraz mocno wspiera męża w kampanii. Ostatnio nawet wystąpiła na wiecu wyborczym, na którym zabrała głos. Więcej o tym TU.

Krzysztof Bosak – program wyborczy
Jakie są najważniejsze punkty programu Krzysztofa Bosaka?

 • - Wydłużenie kadencji prezydenta z 5 do 7 lat
 • - Wprowadzenie aktów prawnych organicznych („Do katalogu źródeł prawa należy wprowadzić ustawy organiczne- akty prawne pośrednie między konstytucją a zwykłą ustawą” - czytamy w jego programie)
 • - Przekształcenie Senatu („Należy przekształcić go w prawdziwą izbę refleksji, w skład której wchodziliby przedstawiciele samorządów oraz przedstawiciele związków przedsiębiorców, pracodawców, związków zawodowych oraz innych organizacji społecznych. Dożywotnio zasiadaliby w nim również byli prezydenci”)
 • - Organy kontrolne (np. NIK, CBA) w rękach opozycji
 • - Zmniejszenie o połowę liczby posłów
 • - Wykluczenie prawnego uprzywilejowania lub uznawania związków partnerskich, konkubinatów, homoseksualnych
 • - Ulgi dla rodziców
 • - Ochrona życia od poczęcia
 • - Ochrona własności prywatnej
 • - Personalna odpowiedzialność urzędników
 • - Ułatwienie dostępu do broni i rozszerzenie zakresu ochrony koniecznej
 • - Decentralizacja urzędów


- Krzysztof Bosak – sondaże

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię sondażu IBRiS dla tygodnika „Polityka” Krzysztof Bosak może liczyć na 6,2 proc. poparcia. Podobny wynik uzywkał w ustatnim sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”. Uplasował się wówczas na czwartym miejscu, tuż za Szymonem Hołownią. - Wyborcy Krzysztofa Bosaka chcą Krzysztofa Bosaka w drugiej turze. Nie chcą wyboru Duda - Trzaskowski, bo to kandydaci podobni do siebie, wywodzący się z partii, które toczą jałowy spór polityczny, który trzeba w całości odrzucić – powiedział Bosak w TVN24, podkreślając, że II tura jest w jego zasięgu.

ZOBACZ TEŻ: Wybory 2020. Nowy sondaż: Odbicie Trzaskowskiego. Duda spadnie poniżej 40 proc? 

AKTUALIZACJA

Ostatni przedwyborczy sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" dawał Bosakowi 7,23  proc., co uplasowało go na 4 miejscu. Więcej TU.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 24 VI (Goście: Biedroń, Oczkoś)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze