Ks. Isakowicz-Zaleski o areszcie za obchody Halloween: TO ŻENUJĄCE!

2020-07-17 15:12 Kamila Biedrzycka
Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Autor: Wikipedia

Marszałek Sejmu nadała bieg petycji autorstwa anonimowego obywatela, który proponuje, aby za obchody Halloween karać grzywną, ograniczeniem wolności lub aresztem na minimum 15 dni. Projekt zakłada także, że przy każdej prokuraturze okręgowej powstanie specjalna komórka, której zadaniem będzie tropienie dzieci przebranych za potwory i kościotrupy oraz przekazywanie ich spraw na policję. Do propozycji odniósł się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. „To żenada i absurd” - ocenił duchowny w programie „Super Raport”.

- To nawet budzi mój uśmiech, bo to są żenujące sytuacje… nie przez zakazy załatwia się takie rzeczy. Młodzi ludzie zrobią dokładnie na przekór. Gdybym ja dzisiaj miał 14 czy 18 lat, to właśnie obchodziłbym Halloween żeby zrobić na złość. Zakazy są absurdalne! - mówi ks. Isakowicz-Zaleski. - Tu trzeba tłumaczyć i wyjaśniać, cywilizować pewne rzeczy. Byłem w Stanach Zjednoczonych akurat jak był Halloween – można się z tym zgadzać lub nie – natomiast powinno się stawiać na edukację i wolność wyboru, a nie na zasadzie odgórnego zakazu i kar, bo to moim zdaniem, wywoła dokładnie odwrotne skutki – twierdzi duchowny.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Kościół potrzebuje zmiany pokoleniowej [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ksiądz podkreśla jednak, że korzenie Halloween są pogańskie. - W polskiej kulturze, gdzie jednak inaczej podchodzi się do Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, 1 i 2 listopada. Jest to kolizja i myślę, że tutaj jednak ja nie jestem zwolennikiem Halloween. Natomiast jestem przeciwnikiem żeby odgórnymi zakazami czy nakazami zwalczać to zjawisko – podsumowuje ksiądz Isakowicz-Zaleski.