Ks. Oko musi zapłacić za podżeganie do nienawiści. Teraz Kolejny duchowny usłyszał zarzuty

2021-12-09 7:09
Ksiądz Oko
Autor: youtube.pl printscreen

Kontrowersyjny duchowny, ks. prof. Dariusz Oko został w lecie skazany przez niemiecki sąd za ujawnienie w czasopiśmie „Theologisches” kościelnej grupy przestępczej, której członkowie mieli być homoseksualistami. Okazuje się, że dwa akty oskarżenia w tej samej sprawie otrzymał ks. prof. Manfred Hauke, wydawca czasopisma. Sądową batalię przeciwko niemu podjęła organizacja Pink Cross, która działa na rzecz osób LGBT.

Oskarżenia różowego krzyża

O sprawie informuje Ordo Iuris, cytowane przez TVP.info. Pink Cross oskarżyło księdza Hauke o naruszenie art. 261 szwajcarskiego kodeksu karnego, który zabrania dyskryminacji i nawoływania do nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, religię lub orientację seksualną. Wydawcy czasopisma „Theologisches” grozi nawet odsiadka, a w najlepszym wypadku grzywna.

Były biskup ma nową fuchę! Był ukarany za romans z uczennicą. Co robi teraz?

Express Biedrzyckiej - Bartłomiej Sienkiewicz: PiS jest na pograniczu zdrady narodowej

Ksiądz pozywa księdza

Kolejny akt oskarżenia skierował ks. Wolfganga Rothe, który odwołał się do niemieckiego prawa karnego. Według TVP.info Rothe jest zwolennikiem zbliżenia postulatów środowiska LGBT i niemieckiego episkopatu.

Miller zakpił z Rydzyka. Bolesna riposta pójdzie mu w pięty? "Prosto z lewej"

Ks. Dariusz Oko za swój artykuł ujawniający orientację seksualną osób oskarżonych o działanie w grupie przestępczej został skazany na grzywnę w wysokości 4 800 euro (22 tys. zł).

Sonda
Czy księża powinni nauczać w szkole?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE