Kto by się spodziewał! Leszczyna wyznała całą prawdę. WIDEO

2021-03-04 14:59 TED
Izabela Leszczyna w Radiu Plus
Autor: Radio Plus Izabela Leszczyna w Radiu Plus

Co za wyznanie! Politycy opozycji często wytykają rządzącym łamanie konstytucji. Tym razem doszło do niespodziewanej sytuacji. Izabela Leszczyna, posłanka PO powiedziała głośno to, o czym do tej pory wielu milczało. Nikt się tego nie spodziewał, ale Leszczyna w końcu się do tego przyznała.

Co z Trybunałem Konstytucyjnym?

Posłanka Platformy Obywatelskiej w programie „Sedno sprawy” na antenie Radia Plus stwierdziła kategorycznie, że w Polsce nie ma już Trybunału Konstytucyjnego.

– Nie mamy Trybunału Konstytucyjnego, mamy jakąś panią Przyłębską, mamy sędziów dublerów – przekonywała. – Prezydent Duda złamał konstytucję, bo nie zaprzysiągł sędziów wybranych zgodnie z prawem, zgodnie z konstytucją – dodała Leszczyna.

Leszczyna: Każdy kiedyś łamał konstytucję

Na te słowa zareagował prowadzący rozmowę Jacek Prusinowski, przypominając sytuację z 2015 roku.

– A jaki Trybunał chciała mieć PO, kiedy w 2015 roku wybierała o dwóch sędziów więcej niż powinna? – zapytał dziennikarz. – Niech pan nie będzie takim symetrystą! – oburzyła się posłanka Platformy. W końcu przyznała jednak, że PO w 2015 r. złamała konstytucję.

– Wszystkie większości sejmowe, odkąd Polska jest demokratyczna, przyjmowały ustawy, które były niezgodne z konstytucją. Tak, Platforma zrobiła też ten błąd i powołaliśmy dwóch sędziów, mimo że nie mieliśmy do tego prawa – stwierdziła. – PiS poszedł na rympał i zrobił jeszcze gorzej niż było. Nie porównujmy tych dwóch sytuacji. Każdy kiedyś łamał konstytucję. To TK orzeka czy jest łamana, czy nie. Trzeba było się po prostu cofnąć, a nie zrujnować cały TK – dodała Leszczyna.

Sedno Sprawy - Izabela Leszczyna
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze