Kto według Polaków jest najlepszy na szefa rządu? Ogromne zaskoczenie po najnowszym sondażu

2021-05-09 13:55 Sara Osiecka PAP
Sejm
Autor: Lukas Plewnia flickr.com Sejm

Sondaż potrafi wykazać aktualne nastroje Polaków, ich sympatie i antypatie. Może też być cenną wskazówką dla polityków, co zrobić, aby poprawić swój wizerunek czy zachęcić kolejne osoby do popierania właśnie ich. Tym razem społeczeństwo zostało zapytane, kto z polityków wybranych na potrzeby sondażu najlepiej spełniłby się w roli premiera. Na liście wymieniono Mateusza Morawieckiego, ale też szefów partii będących w koalicji z PiS-em oraz polityków opozycji.

Nie przegap: Polacy ocenili Tuska. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń

Sondaż został przeprowadzony przez United Surveys dla portalu Wprost. Obecny premier, Mateusz Morawiecki, ma powody do radości, to właśnie na niego wskazało najwięcej badanych, czyli 31,1%. Za nim, uzyskawszy o 7 punktów procentowych mniej, uplasował się Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy uzyskał 23,9%, wyprzedzając pozostałych rywali o ponad 10 punktów procentowych. Na kolejnym miejscu znalazł się Szymon Hołownia, lider Polski 2050, z wynikiem 11,6%. Zaraz za nim jest Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, na którego zagłosowało 10,1% respondentów. 7,1% Polaków z kolei widziałoby w roli szefa rządu Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Reszta polityków dostała po około 1% poparcia. Należą do nich liderzy lewicy, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg, oraz Jarosław Gowin, lider Porozumienia, i Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski. 11,9% badanych wybrało opcję „Nie wiem, trudno powiedzieć”.

Zobacz: Kosiniak-Kamysz premierem? Gawkowski: „Były prowadzone takie rozmowy”

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze