Kto wygra wybory prezydenckie 2020? Kto wygra drugą turę wyborów Duda - Trzaskowski?

2020-06-30 20:10 Jakub Waśko
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Znamy zwycięzcę I tury
Autor: Łukasz Gągulski, Marcin Wziontek / SE Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Kto wygra wybory 2020? Kto zwycięży w drugiej turze Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski? Za nami już pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020. W niej najlepszy okazał się obecny prezydent Polski. Z drugim wynikiem zakończył ją Rafał Trzaskowski. Oznacza to, że tych dwóch kandydatów spotka się w decydującym wyborczym boju o wygraną. Kto wygra wybory prezydenckie? O tym przekonamy się 12 lipca, ale już teraz możemy wysnuć pewne wnioski.

Kto wygra wybory prezydenckie 2020? Na razie oficjalnych wyników nie mamy i otrzymamy je dopiero po drugiej turze wyborów 2020. Dopiero po niej okaże się kto wygra w wyborach na prezydenta. Wszystko dlatego, że w pierwszej turze żaden z kandydatów nie zgromadził na swoim koncie więcej niż 50% wszystkich głosów. Najbliższy tej sztuki okazał się być Andrzej Duda. Urzędujący prezydent w wyborach 2020 ubiega się o reelekcję i nie można wykluczyć, że ta misja mu się powiedzie. Gdybyśmy tylko na podstawie wyników pierwszej tury mieli określić kto wygra wybory prezydenckie 2020 w Polsce, to kandydatem tym okazałby się Duda. Jako jedyny zgromadził ponad 40% wszystkich głosów z kraju. Jednak jego sztab musi jeszcze wstrzymać się ze świętowaniem. Wszystko przez to, że plany ludzi prezydenta chce pokrzyżować Rafał Trzaskowski. Opozycyjny kandydat zgromadził nieco ponad 30% głosów. Rozpoczęła się walka o przekonanie wyborców pozostałych kandydatów i tych, którzy na pierwszą turę nie poszli. To działanie przesądzi o tym kto wygra wybory Duda - Trzaskowski.

Wybory 2020. Hołownia UJAWNIŁ, jak zagłosuje w drugiej turze. Koszmarne wieści dla Dudy!

Spis treści

 1. Kto wygra wybory 2020 na prezydenta? WYNIKI wyborów prezydenckich
 2. Kto wygrał wybory prezydenckie 2020?
 3. Kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich 2020? Kto zostanie prezydentem?

Kto wygra wybory 2020 na prezydenta? WYNIKI wyborów prezydenckich

Wybory prezydenckie 2020 o tym kto je wygra zadecyduje druga tura wyborów 2020. We wtorek 30 czerwca poznaliśmy oficjalne wyniki po pierwszej turze, która odbyła się w niedzielę 28 czerwca. Zdecydowanie lepszy humor po niej miał Andrzej Duda. Choć już sondaże exit poll dały obecnemu prezydentowi zwycięstwo, to ostateczne wyniki z Państwowej Komisji Wyborczej były dla niego jeszcze lepsze. Łącznie Andrzej Duda zebrał w pierwszej turze wyborów 2020 43,5% wszystkich głosów. Jego największy konkurent - Rafał Trzaskowski - mógł pochwalić się poparciem na poziomie 30,5% wszystkich głosów.

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kto wygrał wybory prezydenckie 2020?

Oficjalne WYNIKI wyborów prezydenckich w pierwszej turze przedstawiały się następująco:

 • Andrzej Duda 43,5%
 • Rafał Trzaskowski 30,5%
 • Szymon Hołownia 13,9%
 • Krzysztof Bosak 6,8%
 • Władysław Kosiniak-Kamysz 2,4%
 • Robert Biedroń 2,2%
 • Stanisław Żółtek 0,2%
 • Marek Jakubiak 0,2%
 • Paweł Tanajno 0,1%
 • Waldemar Witkowski 0,1%
 • Mirosław Piotrowski 0,1%
Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury wyborów 2020. Drugi Rafał Trzaskowski
Autor: Piotr Molecki/East News, Jan Bielecki/East News Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury wyborów 2020. Drugi Rafał Trzaskowski

Kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich 2020? Kto zostanie prezydentem?

O tym kto wygra drugą turę wyborów prezydenckich Polacy zadecydują w niedzielę 12 lipca. Na ten dzień zaplanowano ostateczne starcie dwóch kandydatów, którzy pozostali na placu boju. Oficjalne wyniki poznamy zapewne dopiero około dwa dni później, ale możemy liczyć na dość szybkie wyniki sondażowe. Pierwsze z nich, metodą exit poll, opublikowane zostaną tuż po zamknięciu lokali wyborczych. Czy już wtedy będzie wiadomo kto wygra wybory prezydenckie 2020? Nie. Powszechnie wiadomo, że ostateczne wyniki nieco różnią się od tych sondażowych, a przy niewielkiej różnicy głosów mogą okazać się odwrotne.

Najnowsze