Kto zastąpi Brudzińskiego w MSWiA? Minister zabrał głos

2019-03-28 13:31
JOACHIM BRUDZIŃSKI
Autor: se.tv

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego w rządzie szykować się będzie wielkie przemeblowanie. Wielu ministrów walczy bowiem o mandaty europosłów i ma spore szanse na wyborczą wiktorię. Do Brukseli wybiera się m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. W rozmowie z Polskim Radiem polityk mówił już o swoim ewentualnym następcy.

Kto zastąpi Joachima Brudzińskiego w MSWIA? - To będzie decyzja pana premiera Mateusza Morawieckiego, z chwilą kiedy albo zostanę odwołany, albo, mam taką głęboką nadzieję, jeżeli zasłużę sobie na głosy w najbliższych wyborach 26 maja do europarlamentu, jeżeli zasłużę sobie na głosy mojego ukochanego Pomorza Zachodniego, równie ukochanego Szczecina czy też Ziemi Lubuskiej, to wtedy taką decyzję będzie podejmował pan premier w porozumieniu z liderem Zjednoczonej Prawicy, czyli Jarosławem Kaczyńskim - uchylił rąbka tajemnicy obecny minister spraw wewnętrznych i administracji.

Brudziński w rozmowie z Piotrem Goćkiem przekonywał, że "ławka Prawa i Sprawiedliwości jest wystarczająco długa, żeby merytoryczną osobę, która sobie świetnie poradzi po zamianie" na stanowisku szefa MSWiA. Stwierdził przy tym, że nie wie, kto będzie jego następcą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE