Kukiz domaga się powołania komisji śledczej. Zdecydowana reakcja rzeczniczki PiS

2022-01-06 18:05
Anita  Czerwińska, Paweł Kukiz
Autor: Marek Zieliński/SE, Twitter

Lider Kukiz'15, Paweł Kukiz poinformował, że chce komisji śledczej w sprawie podsłuchów. Na odpowiedź partii rządzącej nie musiał czekać długo. Rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska zaaprobowała tę koncepcję. - Propozycja zapewne podyktowana jest dobrymi intencjami - skomentowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Paweł Kukiz przekazał PAP ma gotowy wniosek ws. powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2007-2021. - Mamy gotowy wniosek ws. powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2007 - przekazał agencji polityk. Zgodnie z projektem uchwały, który zamierza złożyć Paweł Kukiz, prace komisji obejmowałyby czas od 5 listopada 2007 do 31 grudnia 2021 r., a więc zarówno rządy Prawa i Sprawiedliwości, jak i dwie kadencje rządu Platformy Obywatelskiej i PSL. - Głównym celem komisji byłoby zbadanie możliwości i dużego prawdopodobieństwa nadużywania podsłuchów przez służby, a nie zajmowanie się tylko programem Pegasus i dlatego chcemy, żeby okres zainteresowania komisji był rozciągnięty na lata 2007-2021 — przekazał Kukiz i dodał. — Chodzi o to, żeby komisja zajęła się problemem, a nie była instrumentem do przedwyborczej walki politycznej — zaznaczył. Propozycje Kukiza skomentowała rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska. - Propozycja zapewne podyktowana jest dobrymi intencjami - skomentowała rzecznika PiS Anita Czerwińska. Dodała jednak, że na tę chwilę należy się skupić na walce m.in. z pandemią i obronie granicy wschodniej.

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie
Sonda
Jak oceniasz karierę polityczną Pawła Kukiza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE