Kukiz idzie z Kaczyńskim! "Będzie to publiczne, wzajemne zobowiązanie się do współpracy"

Jarosław Kaczyński, Paweł Kukiz
Autor: Adam Chelstowski / Forum

Paweł Kukiz od wielu tygodni spotykał się z Jarosławem Kaczyńskim i negocjował porozumienie programowe. Ostatecznie politykom udało się dojść do porozumienia. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i obaj politycy w poniedziałek wspólnie zaprezentują efekty rozmów. - Dokument mamy już podpisany. Teraz przed kamerami przedstawimy z prezesem przedmiot naszego porozumienia. Będzie to publiczne, wzajemne zobowiązanie się do współpracy w określonych tematach - powiedział "Super Expressowi" Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński w poniedziałek ogłoszą szczegóły zawartego niedawno porozumienia programowego. O wspólnym wystąpieniu polityków poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS. Od wielu tygodni politycy prowadzili negocjacje, a finalne spotkanie odbyło się 31 maja w KPRM. Głównym założeniem porozumienia jest wzajemne wspieranie konkretnych projektów ustaw. Paweł Kukiz wielokrotnie podkreślał, że zależy mu m.in. na wprowadzeniu do polskiego porządku prawnego instytucji sędziów pokoju czy uchwaleniu tzw. ustawy antykorupcyjnej. Projekt tej ostatniej został już złożony przez PiS i Kukiz'15 do Sejmu.

Nie przegap: Paweł Kukiz o starcie z listy PiS. To przełom?! [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Dokument mamy już podpisany. Teraz przed kamerami przedstawimy z prezesem przedmiot naszego porozumienia. Będzie to publiczne, wzajemne zobowiązanie się do współpracy w określonych tematach - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" Paweł Kukiz.

W zamian za poparcie propozycji Kukiz'15, politycy ugrupowania mają zagłosować za rozwiązaniami proponowanymi przez PiS, m.in. dotyczącymi Polskiego Ładu

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Kaczyński nie będzie mnie trzymał za pysk
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze