Kwaśniewski GROMI Dudę. Prezydentowi będzie bardzo przykro

2020-11-30 9:03 ZPL
Kwaśniewski Duda
Autor: Marcin Gadomski, Shutterstock Kwaśniewski Duda

Aleksandra Kwaśniewskiego z pewnością nie można zaliczyć do zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Były prezydent zazwyczaj dość negatywnie ocenia działalność ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, ale jego najnowsza wypowiedź jest bardzo przykra dla Andrzeja Dudy.

Aleksander Kwaśniewski był dziś gościem w RMF FM, gdzie oceniał pierwsze miesiące drugiej kadencji Andrzeja Dudy. I trzeba powiedzieć sobie jasno - nie jest to zbyt wysoka ocena. Były prezydent uważa, że głowa państwa powinna być zdecydowanie bardziej aktywna w dwóch sprawach - protestach na Białorusi oraz protestach kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - Nie rozumiem pasywności prezydenta od wyborów. Ktoś powiedział, że to jest prezydent bezobjawowy. To jest złośliwe, ale dosyć prawdziwe. Tym bardziej, że są dwa duże tematy prezydenckie, gdzie rola prezydenta jako autorytetu, osoby cieszącej się dużą popularnością ma znaczenie. To walka z pandemią, gdzie oczywiście nie może zastąpić ministra zdrowia czy innych służb, ale może być autorytetem, który mówi, jak się zachowywać, jak panujemy na tą sytuacją, a drugi temat to Białoruś - ocenił były prezydent. Jak dodał: - Dla aktywności międzynarodowej trudno byłoby znaleźć lepszy temat dla polskiego prezydenta jak właśnie troska o wyjście z białoruskiego kryzysu. W obu tych kwestiach prezydent jest nieobecny - podkreślił Kwaśniewski.

Warto wiedzieć, że Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dotyczący tzw. kompromisu aborcyjnego. Szczegółu opisaliśmy w tym miejscu: Strajk kobiet. Andrzej Duda ZAPOWIADA projekt zmiany ustawy dot. aborcji. Szczegóły

Andrzej Duda oddał osocze dla chorych na koronawirusa
Najnowsze
KOMENTARZE