Kwaśniewski podsumował Jakiego. Oj, europoseł się wścieknie! Kasa w tle

2021-10-05 11:08
Patryk Jaki
Autor: Philippe Buissin/Parlament Europejski

Aleksander Kwśniewski chociaż nie jest już aktywnym politykiem, to często jest proszony o komentarz do aktualnych wydarzeń z tej dziedziny. Jako pilny obserwator polskiej sceny politycznej Kwaśniewski został zapytany o Patryka Jakiego. Oj, to, co były prezydent powiedział o Jakim, z pewnością podniesie europosłowi ciśnienie.

Aleksander Kwaśniewski mimo że od lat nie jest już w aktywny w polityce, to jako były prezydent obserwuje wszystko, co się dzieje i nie ma oporów przed dzieleniem się swoim zdaniem. Były prezydent często zabiera głos na temat aktualnych wydarzeń. Nie dziwi więc, że udziela wywiadów. Najnowszego Kwaśniewski udzielił portalowi wiadomo.co. Głównym tematem rozmowy z byłym prezydentem była obecność Polski w Unii Europejskiej. Kwaśniewski jasno i wyraźnie powiedział, co o tym wszystkim myśli. W czasie wywiadu pojawił się również wątek europosła Patryka Jakiego. I tu polityk powiedział coś, co może podnieść Jakiemu ciśnienie. Europoseł Patryk Jaki na arenie międzynarodowej mówi o sprawach polskich, z czego on sam jest dumny, ale przez innych bywa odbierany różnie. Aleksander Kwaśniewski został zapytany wprost, czy uważa, że np. Solidarna Polska i Patryk Jaki chcą Polskę wyprowadzić z Unii.

Były prezydent odpowiedział: - Moim zdaniem oni naprawdę chcą wyprowadzić nas z UE, bo dla ich planu podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości, dla ominięcia zasad praworządności, rule of law Unia jest hamulcem, a oni go nie chcą. Dla nich oczywiście byłoby najwygodniejsze, żeby UE dawała wciąż pieniądze Polsce, ale żeby za tym nie szły żadne obowiązki. Po czym dodał ostro: - Sądzę też, że Jaki nie lubiąc UE całkiem radośnie traktuje wypłaty z PE, które są bardzo wysokie, i będzie też sobie cenił emeryturę z PE. Ups, Patryk Jaki może się za to wściec. 

NIE PRZEGAP>>>Cmentarze na 1 listopada zostaną zamknięte? Niedzielski rozwiewa wątpliwości

Sonda
Czy polexit jest realny?
Patryk Jaki odpalił bombę. Cała Europa zamarła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE