Kwaśniewski typuje wynik wyborów. Kaczyński będzie zachwycony [Express Biedrzyckiej]

2019-09-18 13:02 DP
Aleksander Kwaśniewski w redakcji Super Expressu
Autor: TOMASZ RADZIK / Super Express Express Biedrzyckiej

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski (65 l.) typuje wynik wyborów do Sejmu w najnowszym programie dziennikarki Super Expressu Kamili Biedrzyckiej. - PiS dostanie ponad 40 proc. głosów – przewiduje były prezydent w „Expressie Biedrzyckiej”. Kwaśniewski ostro ocenia też ostatnią pyskówkę na lewicy pomiędzy Moniką Jaruzelską i Anna Marią Żukowską. Jedyny polityk, który dwukrotnie pełnił funkcję prezydenta Rzeczpospolitej komentuje też najnowsze wydarzenia polityczne. Zobaczcie WIDEO.

Co prawda sam podkreśla, że nie jest prorokiem, ale dociskany typuje możliwe wyniki poszczególnych ugrupowań w październikowych wyborach parlamentarnych. I tak – według Kwaśniewskiego – Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na ponad 40 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska z wynikiem między 25 a 27 proc., a na ostatnim miejscu podium staje popierana przez Kwaśniewskiego Lewica z prognozowanym poparciem na poziomie 12-14 proc. - Oby! - dodaje jednak z pewną niewiarą były prezydent.

Zobacz, jaki wynik wyborów obstawia Aleksander Kwaśniewski. WIDEO

Co z Ludowcami? - PSL i Kukiz zdobędą 6 do 8 proc. - mówi Kwaśniewski, według którego tylko cztery partie dostaną się do Sejmu. 

- Konfederacja nie wchodzi, ale będzie blisko 5 proc. - podsumowuje.

Zobacz cały WYWIAD Kamili Biedrzyckiej z Aleksandrem Kwaśniewskim. WIDEO