Lech Kołakowski znów w klubie PiS. Kolega Kaczyńskiego zasilił Partię Republikańską. Kim jest poseł?

2021-07-01 15:34
Lech Kołakowski
Autor: FACEBOOK Lech Kołakowski

Lech Kołakowski dołączył do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Taką wiadomość podał w czasie oświadczenia Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Tym samym klub Pis znów ma 230 posłów. Kołakowski zasilił klub PiS jako poseł Partii Republikańskiej. Kim jest poseł Lech Kołakowski? Co o nim wiemy? To postać, która już kilka miesięcy temu potrząsnęła polską sceną polityczną.

Jarosław Kaczyński w doskonałym humorze wygłosił w czwartek o 15:00 oświadczenie w siedzibie swojej partii przy Nowogrodzkiej: - Od tej chwili można powiedzieć, że ma z powrotem 230, sądzę że niedługo będzie miał więcej - powiedział Jarosław Kaczyński i jednocześnie ogłosił, że klub PiS zasilił poseł Lech Kołakowski. Prezes Kaczyński zaznaczył, że polityk będzie reprezentantem nowego ugrupowania, Partii Republikańskiej kierowanej przez Adama Bielana: - Co prawda już jako przedstawiciel Partii Republikańskiej, ale przechodzi z powodów merytorycznych. Zabiegał o pewne sprawy dla polskiego rolnictwa, my postanowiliśmy, że te postulaty są naprawdę warte nie tylko zastanowienia, ale także przyjęcia i to jest ta merytoryczna płaszczyzna naszego porozumienia - ocenił Kaczyński.

Kim jest poseł Lech Kołakowski?

O Lechu Kołakowskim głośno było jakiś czas temu, gdy zdecydował się opuścić szeregi PiS. Było to w listopadzie zeszłego roku.  Lech Kołakowski był wtedy jednym z posłów PiS, którzy zostali zawieszenie w prawach członka partii po tym, jak sprzeciwili się woli Jarosława Kaczyńskiego i zagłosowali przeciwko jego "piątce dla zwierząt". Lech Kołakowski pochodzi z Podlasia. Urodził się 1963 w Zambrowie, jest politykiem (w Sejmie zasiada już piątą kolejną kadencję), przedsiębiorcą i samorządowcem. Na stałe mieszka w Łomży. Kołakowski od lat zna prezesa Kaczyńskiego. Od 1991 należał do Porozumienia Centrum, czyli pierwszej formacji Kaczyńskiego. W 2001 Kołakowski należał do Prawa i Sprawiedliwości. Do Sejmu z list partii po raz pierwszy dostał się w 2005 roku (od tamtej pory zasiada w nim bez żadnej przerwy).

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE