Lech Wałęsa nie ma wyboru. Pokazał straszny obrazek. Te trzy słowa mogą zmienić świat

2020-11-24 7:43 likp
Lech Wałęsa
Autor: SHUTTERSTOCK Lech Wałęsa

Każdy myślał, że Lech Wałęsa najważniejsze lata politycznej kariery ma już dawno za sobą. W końcu to on był przywódcą "Solidarności" w latach 80., on dostał Nagrodę Nobla, on był prezydentem RP. Teraz jednak Wałęsa - mimo 77 lat na karku - dał jasny sygnał do działania. Coś w nim ewidentnie pękło. Lech Wałęsa pokazał straszny obrazek na Facebooku i napisał trzy słowa, które mogą zmienić świat. Jeśli ludzie pójdą za legendą "Solidarności", czeka nas prawdziwa rewolucja.

Lech Wałęsa na świecie powszechnie uważany jest za człowieka, który obalił komunizm. W Polsce jednak chyba nikt nie wywołuje tak wielkich kontrowersji, jak były prezydent. Dla jednych pozostaje niekwestionowanym bohaterem, dla drugich - zdrajcą i "agentem Bolkiem". Jest też grupa osób, które oceniają Wałęsę niejednoznacznie. Legendarny przywódca "Solidarności" po dojściu PiS do władzy znacznie się uaktywnił i stał się jednym z największych wrogów partii Jarosława Kaczyńskiego. Regularnie atakuje prezesa PiS i jego ludzi na Facebooku. Teraz zdecydował się radykalne działanie. Napisał tylko trzy słowa, ale za to o rażącej mocy. "Nie mamy wyboru" - stwierdził i zamieścił wymowną grafikę okraszoną cytatem trzeciego prezydenta USA Thomasa Jeffersona: "Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem". Znając Wałęsę, wszystko wskazuje na to, że jego szokujący wpis odnosi się do działań Prawa i Sprawiedliwości. 

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w USA. Kubeł ZIMNEJ WODY od Wałęsy. Będzie AFERA MIĘDZYNARODOWA?! "Rodacy..."

Jeśli ludzie znów - jak 40 lat temu - pójdą za Lechem Wałęsą, Polska, a wraz z nią cały świat, może się mocno zmienić. - Zaraz mamy Grudzień, a w historii Polski wiele dramatycznych wydarzeń było - napisał pod postem byłego prezydenta jeden z internautów. - Musimy coś zrobić. Nasze dzieci swoim dzieciom, a my starsi musimy ich wesprzeć. Odsunąć PiS od władzy to nasz obowiązek - przekonywał inny użytkownik Facebooka.

Express Biedrzyckiej - Lech Wałęsa: Doprowadziłem nas do przystanku "wolność"
Najnowsze
KOMENTARZE