Legenda narodowców przestrzega przed głosowaniem na Dudę. STRASZLIWA PROGNOZA

2020-06-30 15:34 LIKP
Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników wyborów 2020
Autor: AP Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników wyborów 2020

Wybory 2020. Niezły dylemat ma przed drugą turą wyborów 2020 mają wyborcy Krzysztofa Bosaka. Czy większość postawi na Andrzeja Dudę, czy na Rafała Trzaskowskiego? A może w ogóle nie pójdą głosować, uznając, że obaj kandydaci nie są warci ich głosu? Legenda narodowców przestrzega przed głosowaniem na Andrzeja Dudę. Jasno sugeruje, że reelekcja obecnego prezydenta może mieć koszmarne konsekwencje dla Konfederacji.

Wybory 2020. Roman Giertych to prawdziwa legenda narodowców, choć dziś kojarzony jest raczej z obozem Platformy Obywatelskiej i tzw. opozycją totalną. W przeszłości jednak był nawet wicepremierem i ministrem edukacji narodowej z ramienia narodowej Ligi Polskich Rodzin. Przez jakiś czas był także szefem tej partii. Teraz ostrzega polityków Konfederacji. Ma dla nich jasną radę w sprawie drugiej tury wyborów 2020. - Jeśli Duda wygra, system polityczny zostanie domknięty i PiS będzie miał narzędzie do zlikwidowania Konfederacji. Kaczyński wprowadzi rządy autorytarne. W interesie Konfederacji jest niedopuszczenie do reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy - stwierdził Giertych w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczpospolitej".

ZOBACZ TAKŻE: Zakonnik PRZYŁOŻYŁ Dudzie. Rozszyfrował go? Trzaskowski będzie cieszył się jak dziecko

Były wicepremier wyjaśnił tez, dlaczego był na wieczorze wyborczym Szymona Hołowni. -Zaproszono mnie, ponieważ byłem jedną z nielicznych pewnie osób - wypowiadających się w przestrzeni publicznej - które popierały Szymona Hołownię w czasie kampanii- - powiedział. W drugiej turze Giertych stawia już na Rafała Trzaskowskiego. -Mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski zgromadzi szeroki wachlarz poparcia, od swojego elektoratu PO, poprzez elektorat Szymona Hołowni, który jest niezbędny do zwycięstwa w II turze, a nawet po elektorat Konfederacji. Mam nadzieję, że ci, którzy głosowali na mojego byłego kolegę partyjnego Krzysztofa Bosaka, zagłosują na Trzaskowskiego - zdradził.

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze