Legenda opozycji grzmi: Dość Budki, teraz Trzaskowski

2021-04-28 9:33
Borys Budka
Autor: Tomasz Radzik, materiały prasow Borys Budka

Rafał Trzaskowski (49 l.) ostatnią deską ratunku i szansą na zwycięstwo Platformy Obywatelskiej w wyborach z Prawem i Sprawiedliwością? Tuż przed czwartkowym posiedzeniem rady krajowej PO, część posłów i senatorów żąda od Borysa Budki oddania szefostwa w partii na rzecz Trzaskowskiego! - To Rafał Trzaskowski powinien być liderem PO – mówi nam legendarny opozycjonista w PRL, senator KO Antoni Mężydło (67 l.).

Już w czwartek odbędzie się Rada Krajowa PO. Głównym tematem obrad mają być majowe wybory na prezydenta Rzeszowa, ale część posłów i senatorów PO podnosi problem przywództwa w partii a raczej jej braku. - Borys Budka kompletnie zawiódł. Jeśli chcemy przegrać nie tylko z PiS, ale i z Szymonem Hołownią, to jesteśmy na najlepszej drodze – mówi nam ważny polityk PO, zwolennik Rafała Trzaskowskiego. Także część senatorów buntuje się przeciwko władzy Budki i chce uczynić z Trzaskowskiego lidera Platformy. - Jest problem przywództwa w PO. Zupełnie inaczej nasza partia wygląda też w sondażach, jak Rafał Trzaskowski nas reprezentuje w debatach publicznych. To Trzaskowski powinien być liderem PO, a nie Budka. To Rafał ma największe poparcie wśród liderów PO i jak można tego nie uszanować?! - mówi nam legenda opozycji w PRL, senator PO Antoni Mężydło. I krytykuje PO za „bezpłciowość”. - My programowo słabo stoimy dziś. Jesteśmy teraz tacy bezpłciowi, bo nie jesteśmy partią, tylko jakąś koalicją. To nam szkodzi. I nie wiem, kim my jesteśmy dziś: czy Platformą Obywatelską, czy Koalicją Obywatelską. Musimy zacząć żyć partyjnie! - kwituje Antoni Mężydło.

NIE PRZEGAP: Leszek Balcerowicz zawstydził Borysa Budkę?! Lider Platformy na długo to zapamięta. Nowy drogowskaz

Trzaskowski aż HUKNĄŁ i dobitnie powiedział, co myśli o PiS. "Samobójcza taktyka i grupa AWANTURNIKÓW"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE