Lekarze fałszują zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19. Ruszają kontrole

2021-07-24 20:00
szczepionka covid
Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

W Polsce przeciwko koronawirusowi, w pełni, zaszczepiło się prawie 17 milionów osób. Niestety, Naczelna Izba Lekarska otrzymuje wiadomości o fałszywych zaświadczeniach potwierdzających przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. Informację przekazał Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej lek. Grzegorz Wrona na stronie instytucji. Ruszają kontrole!

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej pojawiło się oficjalne oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że lekarze niszczą szczepionki, a fałszują zaświadczenia potwierdzające przyjęcie preparatu. Pod oświadczeniem podpisał się Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej lek. Grzegorz Wrona, który zapowiedział, że: - Uzyskanie wiarygodnej informacji o udziale konkretnego lekarza albo lekarza dentysty w procesie wystawiania fałszywych zaświadczeń będzie skutkować wszczęciem w takiej sprawie postępowania wyjaśniającego w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej a także zawiadomieniem właściwych organów ścigania. Ponadto, takie zachowanie uznał za przewinienie zawodowe: - Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wskazuje, że w jego ocenie powyższe postępowanie uznać należy za przewinienie zawodowe - czytamy w treści pisma. Lekarze mają niszczyć dawki szczepionek i fałszować dokumentację medyczną wystawiając pacjentom zaświadczenia potwierdzające przyjęcie pełnej dawki.

ZOBACZ TAKŻE: Amantadyna znowu będzie do kupienia. Efekt programu szczepień?

Naczelna Izba Lekarska zapowiedziała, że zostaną wyciągnięte z takich zachowań odpowiednie konsekwencje: - Lekarz albo lekarz dentysta podejmujący się takich działań, w sposób rażący narusza zasady etyki lekarskiej oraz przepisy związane z wykonywaniem zawodu. Ponadto powyższe postępowanie lekarza może stanowić przestępstwo i prowadzić do odpowiedzialności karnej. Pełna treść dokumentu znajduje się poniżej.

SPRAWDŹ: Poseł PiS chce obowiązkowych szczepień. Adam Niedzielski zabrał głos

Oświadczenie NIL
Autor: WWW nil.org.pl Oświadczenie NIL
Farmaceuci, fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni szkolą się ze szczepień przeciw COVID-19.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE