Linia psychologiczna WOT nieczynna. Podejrzenie koronawirusa!

2020-03-25 20:35 ełem
Obrona Terytorialna
Autor: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej mocno zaangażowały się w pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Żołnierze uruchomili m.in. specjalną linię wsparcia psychologicznego dla osób potrzebujących pomocy. Teraz jednak linia nie działa. Jak udało się ustalić Super Expressowi, istnieje podejrzenie zakażenia jednego z psychologów!

Informację potwierdził rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej, ppłk Marek Pietrzak. Zapewnia jednak, że procedury zostały zachowane, a armia stosuje jeszcze ostrzejsze, niż służby cywilne, środki bezpieczeństwa.

- Nasza psycholog kontaktowała się z osobą, która z kolei miała kontakt z osobą zarażoną - mówi Super Expressowi ppłk Pietrzak. 

- Zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności. Chcę podkreślić, że psycholog nie przebywa w kwarantannie, a w izolacji prewencyjnej, gdyż nie ma pewności czy osoba, z którą miała kontakt była zarażona, choć spotkała się z osobą niestety już mającą koronawirusa - dodaje rzecznik. 

Mimo to, wojsko zdecydowało się na czasowe zawieszenie działalności linii i czeka na wyniki testów psychologa. Te powinny być znane w czwartek. Linia ma zacząć znowu działać normalnie w czwartek, o godzinie ósmej rano.

WOT wspiera żołnierzy regularnych sil zbrojnych w walce z koronawirusem. Oprócz pomocy psychologicznej, żołnierze Obrony Terytorialnej wspierają m.in. członków rodzin personelu medycznego w całej Polsce, oraz kombatantów i seniorów.

Najnowsze