List otwarty do redakcji "Press" w sprawie Dziennikarza Roku

2010-01-05 11:55 redaktor naczelny Super Expressu i SE.pl|Sławomir Jastrzębowski

Szanowna Redakcjo. W grudniu minionego roku "Press" przyznał zaszczytny tytuł Dziennikarza Roku 2009 Panu Redaktorowi Tomaszowi Lisowi. Tytuł został przyznany z pogwałceniem Regulaminu konkursu o nagrodę dla Dziennikarza Roku.

Artykuł 6 punkt 2 regulaminu brzmi: "Jeśli organizatorzy powezmą przekonanie, że na największą liczbę zdobytych punktów mogła mieć wpływ ZMOWA REDAKCJI, miesięcznik "Press" ma prawo przyznać nagrodę następnemu w kolejności nominowanemu, przekazać decyzję o wyborze jury nagrody Grand Press albo nagrody nie przyznać".

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
-Jak Restauratorzy wybrali Tomasza Lisa na Dziennikarza Roku

- Tomasz Lis wykorzystał TVP do prywatnej wojny

- Tomasz Lis oddał samochód Orkiestrze

- Jednostronność Tomasza Lisa

Wydaje się oczywiste, że w przypadku głosów oddanych na Tomasza Lisa mamy do czynienia ze zmową redakcji "Poradnik Restauratora" i "Poradnik Handlowca" należących do tego samego wydawcy.

Przypominam, że Pan Redaktor Tomasz Lis w maju 2009 roku uświetnił swoją obecnością poznańską komercyjną imprezę tego wydawcy. O zmowie wyżej wymienionych redakcji świadczy niezbicie prawie jednakowa treść uzasadnień wyboru tego właśnie Dziennikarza. I tak, "Poradnik Restauratora": "To profesjonalista w każdym calu. Od lat utrzymuje najwyższy poziom merytoryczny i jest osobowością, która ma wpływ na kształt życia społeczno-politycznego w Polsce". A "Poradnik Handlowca" niemal identycznie: "Od lat utrzymuje najwyższy poziom merytoryczny, jest profesjonalistą w każdym calu, jego programy przyciągają przed ekrany telewizorów milionową widownię. Tomasz Lis jest, naszym zdaniem, osobowością, która ma wpływ na kształt życia społeczno-politycznego w Polsce".

W tej sytuacji sugeruję skłonienie Pana Tomasza Lisa do honorowego zrzeczenia się nagrody i wręczenie jej Pani Redaktor Ewie Ewart, która zajęła w konkursie zaszczytne drugie miejsce, a przegrała zaledwie jednym punktem. W ten sposób prestiż tytułu zostanie uratowany, a podzielone już i tak środowisko dziennikarskie nie będzie miało powodów do mówienia o publicznej kompromitacji. Łączę wyrazy szacunku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze