W resorcie edukacji nie umieją pisać po polsku? Czarnek płonie ze wstydu

2021-10-20 20:47
Przemysław Czarnek
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Można śmiało powiedzieć, że minister edukacji Przemysław Czarnek (44 l.) jest najbardziej kontrowersyjnym szefem resortu edukacji co najmniej od czasów Romana Giertycha (50 l.). Wczoraj minął rok od momentu, gdy Czarnek objął tekę ministra edukacji. Podsumowanie "roku szkolnego" Czarnka odbyło się w formie prezentacji multimedialnej. Niestety, prezentacja zawierała kompromitujący błąd ortograficzny. Teraz przeciwnicy ministra edukacji używają sobie na całego.

Dziś już podsumowaliśmy rok rządów ministra Czarnka w resorcie edukacji [KLIKAJ:>>>Rok Przemysława Czarnka na stanowisku. Zobacz, jego dokonania i sam wystaw mu ocenę]. Teraz podsumujemy konferencję podsumowującą rok rządów ministra Czarnka. Niestety. Z ortografii musimy wystawić ocenę niedostateczną. Wszystko przez okropną gafę, która daje po oczach, jak kamizelka odblaskowa ucznia wracającego do domu po zmroku. Dla wszystkich osób biegle posługujących się polskim w mowie i piśmie błąd w prezentacji był oczywisty. Jak mogli nie dostrzec tego urzędnicy odpowiedzialni za dbanie o poziom szkolnictwa w Polsce? Tego doprawdy nie możemy pojąć. Otóż byk wdał się w słowie "labolatoria". "Labolatoria przyszłości" (a właściwie Laboratoria przyszłości - red.), to program, w którym rząd przeznaczy 1 mld zł na wyposażenie szkół m.in. w drukarki 3d, roboty i sprzęt do nagrań. Tymczasem Czarnkowi gratulujemy roku na stanowisku i nieśmiało podpowiadamy nazwę nowej akcji - "Słowniki dla ministerstwa". >>>Rok Przemysława Czarnka na stanowisku. Zobacz, jego dokonania i sam wystaw mu ocenę >>>Dziwne słowa Czarnka na inauguracji roku akademickiego. Co on gada?!

Czarnek
Autor: YouTube/Ministerstwo Edukacji i Nauki Czarnek i Labolatoria
Czarnek
Autor: YouTube/Ministerstwo Edukacji i Nauki Czarnek i Labolatoria
Jezus, Maryja i tęczowa flaga. Czarnek jest WŚCIEKŁY? Komentery [WIDEO]
Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE