Ludzie Leppera idą po władzę. Byli działacze Samoobrony założyli Partię Chłopską

2018-07-31 6:00

Znów będą wysypywać zboże na drogi, blokować sejmową mównicę? Działacze spod znaku Andrzeja Leppera (†57 l.) chcą wrócić na salony! Byli politycy Samoobrony założyli nową partię i nie jest wykluczone, że wystartują w wyborach.

Jak dowiedział się „Super Express”, na polskiej scenie politycznej pojawił się nowy gracz. To Partia Chłopska. Przewodniczącym został były poseł Samoobrony Krzysztof Filipek (56 l.), a jego zastępczynią eksparlamentarzystka Danuta Hojarska (58 l.).

–Plany mają poważne, będą startować. Nie wiadomo tylko, czy uda im się zmobilizować już na wybory samorządowe –mówi nasz informator. Stara gwardia z Samoobrony zarzeka się, że o wielkiej polityce nie ma mowy. –Mam plany, chcę być sołtysem Lubieszewa, tak jak jestem. Walczymy o drugie miejsce w kategorii najładniejsza wieś –mówi nam Danuta Hojarska. Kiedy pytamy o Partię Chłopską, nie jest już tak rozmowna: – No, założyliśmy. Na razie zdrowie mi nie pozwala startować, jestem na dole. Zobaczymy – odpowiada Hojarska. Chwilę później dodaje, że „żadnych planów nie ma”.

Jak dowiedzieliœmy się nieoficjalnie, w inicjatywę Filipka i Hojarskiej zaangażowała się też inna gwiazda drużyny Andrzeja Leppera. Chodzi o Renatę Beger (60 l.), która jeszcze do niedawna działała w rolniczym OPZZ. Od wiosny nie jest już wiceprzewodniczącą związków. – Nie pojawiła się na krajowym zjeździe, więc nie mogła zostać ponownie wybrana – zdradza nam Sławomir Izdebski (48 l.), przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Zarzeka się, że z Beger „stracił ostatnio kontakt”.

Poprosiliśmy o komentarz byłą posłankę, ale była nieugięta. – Niech pan nie wyciąga zbyt dalekich wniosków. Interesuje mnie tylko dola rolników – w swoim stylu powiedziała nam Renata Beger.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE