Macierewicz będzie szastać forsą? MON zniósł limity na wydatki reprezentacyjne i okolicznościowe

2016-09-21 15:21 PMar
Antoni Macierewicz
Autor: Robert Suchy/DKS MON Antoni Macierewicz

"Król się bawi, złotem płaci"? Najwyraźniej z takiego założenia wyszedł szef MON, Antoni Macierewicz. RMF FM poinformowało, że w Dzienniku Urzędowym MON ukazało się nowe rozporządzenie dotyczące wydatków na cele reprezentacyjne i okolicznościowe. Znosi ono limity na wszelkiego rodzaju wydatki reprezentacyjne i okolicznościowe, które do tej pory obowiązywały. Od teraz Macierewicz może wydawać pieniądze "według potrzeb".

Poprzednik Macierewicza, Tomasz Siemoniak z PO wprowadził w resorcie limit wydatków na cele reprezentacyjne i okolicznościowe w wysokości 179 tys. zł rocznie. Zgodnie z jego rozporządzeniem dysponentem tych pieniędzy był dyrektor sekretariatu szefa MON. On podpisywał wszelkie faktury i odpowiadał za wydatki.

Tymczasem pod koniec sierpnia obecny szef MON znowelizował to rozporządzanie. Na początku przyznał w nim sobie prawo do samodzielnego dysponowania tymi środkami. Teraz postanowił kolejny raz wprowadzic modyfikację. Tym razem w rubryce "kwota w zł" znalazło się stwierdzenie "według potrzeb".

Paweł Wimmer z KOD skomentował na Twitterze: - MON już w komunizmie - ma według potrzeb. A mnie ciekawi, czy to zgodne z prawem. Tymczasem Roman Giertych dodał:

 

 

Zobacz także: Sondaż dla SE.pl. Macierewicz najgorszym ministrem!

Najnowsze