Macierewicz POWINIEN wrócić do rządu? Niesamowity WYNIK SONDAŻU

2019-11-08 17:02 PJ
MINISTER OBRONY NARODOWEJ ANTONI MACIEREWICZ
Autor: Andrzej Lange MINISTER OBRONY NARODOWEJ ANTONI MACIEREWICZ

Już w piątek wieczorem Polacy poznają nazwiska osób, które wejdą w skąd nowego rządu. Wiadomo, że kolejnym premierem będzie Mateusz Morawiecki. Większych niespodzianek w składzie rządu nikt się nie spodziewa, ale wiadomo, że w polityce wszystko może się zdarzyć. Czy możliwe jest, by do rządu wszedł Antoni Macierewicz, były szef MON? Polacy w sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla Super Expressu, jasno powiedzieli, co o tym sądzą.

Z całą pewnością można stwierdzić, że Antoni Macierewicz jako minister obrony narodowej, był jednym z najbardziej znanych członków rządu. W końcu kierował on ważnym ministerstwem, a po drugie jest osobą o mocnym charakterze, która nie kryje swoich poglądów. W czasie, gdy był ministrem szczególni źle oceniali go polityczni przeciwnicy. Wskazywano każda jego wpadkę, a także krytykowano za to, że jego bliskim współpracownikiem jest Bartłomiej Misiewicz, który wtedy nie miał nawet ukończonych studiów. Do tego dochodziły spięcia na linii MON pod rządami Macierewicza - Pałac Prezydencki. Gdy jednak stery w rządzie trafiły w ręce Mateusza Morawieckiego, Antoni Macierewicz musiał pożegnać się z fotelem szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.  - Macierewicz, pozostając na stanowisku, tylko zaogniłby konflikt w rządzie i na linii pałac  MON - mówi rozmówca Super Expressu, gdy Macierewicz odszedł z MON. Czy jednak teraz mógłby wrócić i zasilić szeregi nowego rządu Morawieckiego? Co o tym sądzą Polacy? Instytut Badań Pollster sprawdził to na zlecenie Super Expressu. W sondażu na pytanie: Czy Antoni Macierewicz powinien wejść w skład nowego rządu? Odpowiedź "tak" wskazało 11 proc. badanych, a aż 70 proc. dało odpowiedź "nie". natomiast 19 proc. wskazało "nie wiem". 

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 5-6.11.2019 roku metodą CAWI na próbie 1099 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Sondaż - Macierewicz do rządu
Autor: Super Express
Najnowsze