Macierewicz staje w obronie pielgrzymów. PROSI O MODLITWĘ

2020-05-29 16:36 KS
Antoni Macierewicz
Autor: Andrzej Lange/Super Express Antoni Macierewicz

Były szef MON Antoni Macierewicz wsparł pielgrzymów idących z Łowicza do Częstochowy mimo epidemii koronawirusa. Kilka dni temu pątników zatrzymała policja w okolicach Słupi (powiat skierniewicki) uznając wydarzenie za nielegalne zgromadzenie. Wszyscy mieli dotrzeć do Częstochowy w sobotę.

- Pielgrzymka nie może być traktowana jak tłumne wydarzenie poświęcone działaniom politycznym czy innego typu. To jest poświęcenie poszczególnych ludzi, a także zespołów ludzkich na rzecz ojczyzny, na rzecz całego narodu, na rzecz wiary, która nas wszystkich jednoczy – powiedział w TV Trwam Antoni Macierewicz, odnosząc się do 365. pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy.
Uczestnicy Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostali w poniedziałek zatrzymani przez policję w okolicach Słupi (powiat skierniewicki). Do Częstochowy mieli dotrzeć w sobotę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Korwin-Mikke musiał udowodnić, że ... żyje! Dostał pismo z Brukseli!

– Pielgrzymka, która przez te wszystkie 365 lat co roku nieustannie zdążała do Matki Boskiej na Jasną Górę z podziękowaniem, prośbami, wdzięcznością a także z modlitwą o jedność Polski, polskiego narodu, o jedność polskiej wiary – zaznaczył Macierewicz.
I prosił o dalszą modlitwę za pielgrzymów. – By mimo wszystko iść do Matki Bożej nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nawet wtedy, kiedy intencje, ich poświęcenie nie zawsze jest przez wszystkich zrozumiałe. Dzięki Bogu, że pan wojewoda Bocheński interweniował skutecznie, że zaopiekował się, że była możliwość kontynuacji w takim rozproszeniu, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych elementów bezpieczeństwa - dodał Antoni Macierewicz.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Politycy od kuchni - Krzysztof Bosak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze