Marianna Schreiber rozlicza kościół. Mowa o papieżu Franciszku i ojcu Rydzyku. Mocne słowa! MAM TEGO DOŚĆ

2022-05-20 18:48
Marianna Schreiber: Mam tego dość
Autor: SE

Marianna Schreiber ma pełne ręce roboty. Nie tylko działa na rzecz założenia własnej partii o nazwie "Mam dość", ale też cały czas tworzy swój program. W nowym odcinku programu "Mam tego dość" wzięła pod lupę bardzo ważny temat, czyli to, jak kościół i stojący na jego czele papież Franciszek odnoszą się do tematu wojny na Ukrainie. Marianna Schreiber nie gryzie się w język.

Marianna Schreiber postanowiła w kolejnym odcinku swojego programu "Mam tego dość!" skomentować postawę papieża Franciszka.  Jak przypomniała żona ministra Łukasza Schreibera, początek pontyfikatu obecnego papieża dawał ogromne nadzieje na zmiany w kościele i pokazał, że kościół może być inny: - Nowy papież Franciszek, skromny miał przywrócić ludzkie oblicze kościoła targanego licznymi aferami pedofilskimi w wielu krajach, aferami bankowymi, czy cichym przyzwoleniu na ekstradycję całych plemion w Afryce. W pierwszych latach pontyfikatu rzeczywiście wprowadzał w życie nowe zasady. Nawoływał do księży o skromność, ubóstwo. Jednak wśród samego duchowieństwa spotykał się z krytyką. Polski Episkopat również niezbyt przychylnie zapatrywał się na papieskie wytyczne - przyznała. Zauważyła jednak, że ostatnie wydarzenia na świecie, czyli wojna na Ukrainie pokazały zupełnie inne oblicze Franciszka:

- Ostatnie miesiące wprowadzały wiernych w coraz większe zdumienie. Wszystko wiąże się z najazdem Rosji na Ukrainę i tak tragiczną wojnę pełną terroru i przemocy. Watykan nie zajął radykalnego stanowiska w sprawie. Nie potępił Putina, nie nazwał przemocy wojną. Niektórzy mają wrażenie, że papież zaczął go usprawiedliwiać, usprawiedliwiać ludobójstwo, rzeź ludności cywilnej przez zwyrodniałych żołnierzy rosyjskich. Padły nawet ze strony Franciszka słowa brzmiące dziwnie, jakoby wszyscy byliśmy winni tej wojny. Ja się do tego nie poczuwam.

Schreiber wspomniała też o głośnym wywiadzie, którego papież Franciszek udziel  dziennikowi Corierre de la Sera. To w tej rozmowie padły słowa o "szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", co wywołało falę oburzenia wiernych. - Czy takie postępowanie papieża to nie przejaw hipokryzji Kościoła, który rzadko odnosi się do zbrojnych napaści jednego kraju na drugi, jednego plemienia na drugie - zastanawia się autorka programu "Mam tego dość!".  Marianna Schreiber wzięła pod lupę także polski kościół.

- W pierwszym miesiącu wojny na Ukrainie podobno uchodźców z Ukrainy przyjęło też seminarium duchowne w Toruniu. Pomaga i Toruń. Miejsce noclegowe przygotowało miasto, pomagają też zwykli mieszkańcy, którzy często sami nie mają dużo miejsca. W Internecie coraz częściej pojawiają się pytania, czy w pomoc włączył się ojciec Tadeusz Rydzyk? Ojciec Tadeusz Rydzyk dwa razy zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Za pierwszym razem prosił o modlitwę o pokój, za drugim jego słowa zszokowały. Na początku ojciec Rydzyk powiedział, że Polacy mają wielkie serca i chętnie pomagają. Później jednak mówił o osobach przekraczających granice i powołał się na fałszywe dane.

Dalej wskazała na coś jeszcze, co może wzbudzić ogromne emocje: - Ani w akademikach należących do jego uczelni, ani w Domu Pielgrzyma przy Józefa nie zakwaterowano uchodźców z Ukrainy do DZISIAJ! Coś z miłosierdziem Bożym nie tak? A jakiś dobry przykład w TV TRWAM i Radiu Maryja? Tak wygląda gest Samarytanina w wykonaniu kogoś kto jeździ maybachem?

Co jeszcze padło nowym odcinku programu "Mam tego dość!"? Oglądajcie koniecznie już w piątek 20 maja o godz. 19:00 na kanale Super Expressu na You Toube. 

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ MARIANNY SCHREIBER. ZOBACZ, JAK AKTYWISTKA RADZI SOBIE NA BOISKU

Żona ministra PiS ATAKUJE rząd!;ll Marianna Schreiber: Mam tego dość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE