Marina Banaś powiedział to o Kaczyńskim. Wyjawił pewną tajemnicę

2021-08-03 19:49
Jarosław Kaczyński, Marian Banaś
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Marian Banaś

Marian Banaś na celowniku prokuratury. Według doniesień medialnych śledczy chcą postawić mu kilkanaście zarzutów. Szef NIK gościł na antenie Polsat News odnosząc się do najbardziej kontrowersyjnych tematów, które go dotyczą. Banaś odniósł się także do swoich relacji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Marian Banaś gościł na antenie Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim szef NIK ustosunkował się m.in. do relacji z prezesem PiS, ale także do swojego majątku. - Nie ma żadnej wojny z Jarosławem Kaczyńskim. Wykonuje jedynie moje konstytucyjne obowiązki - powiedział z przekonaniem Banaś i dodał, odnosząc się do tematu związanego z majątkiem. - Gdybym chciał ukryć jakiś majątek, zrobiłbym to tak, że nikt by tego nie zauważył - stwierdził.

Według szefa NIK jego stanowisko i kontrowersje związane z jego działalnością odbijają się na jego bliskich. - Mój syn stał się ofiarą tylko dlatego, że jest moim synem. Podobnie, jak moja rodzina. Zatrzymanie mojego syna to uderzenie we mnie by mnie psychicznie złamać - powiedział wprost. 

Według Banasia trwa na niego nagonka. - To jest nagonka, a cel jest jeden. Usunąć mnie i na moje miejsce wprowadzić komisarza politycznego posłusznego władzy - oznajmił. 

Banaś ustosunkował się także do kwestii związanej z immunitetem. - Próba odebrania mi immunitetu to cyrk polityczny. Chcą zmusić NIK do uległości. Ja na to nie pozwolę - zapewnił 

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE