Mariusz Błaszczak: Ten rząd jest nieludzki

2013-11-09 5:00
Mariusz Błaszczak
Autor: Piotr Piwowarski Mariusz Błaszczak (44 l.) z PiS: OFE to głodowa emerytura – Przyszłe emerytury z OFE będą dużo niższe niż te z ZUS, dlatego osobiście zdecyduję się odkładać środki w ZUS. OFE nie wykazują naszych realnych zysków i możemy się spodziewać głodowych emerytur z tego systemu. Nad ZUS jednak państwo zachowuje kontrolę i wypłata będzie pewniejsza i na wyższym poziomie.

Po odrzuceniu referendum w sprawie 6-latków opinie polityków:

"Super Express": - Wczoraj mieliśmy do czynienia z kolejnym zignorowaniem przez Sejm wniosku o referendum, pod którym podpisało się ponad milion Polaków. Po co w ogóle istnieje ten zapis, skoro de facto jest martwy?

Mariusz Błaszczak: - Należy go zmienić, ale nie przez usunięcie, lecz przez zobligowanie władzy do jego przestrzegania. Klub parlamentarny PiS złożył wniosek o odpowiednią zmianę konstytucji w tej sprawie.

- Większość rządząca odrzuca taki pomysł.

- Wynika to z tego, że obywatelskość mają nie tylko w nazwie, lecz także w nosie. Nam zaś chodzi o proste poszanowanie woli obywateli. Co wcale jeszcze nie oznacza, że dany pomysł - choćby popierany przez milion Polaków - stanie się prawem, bo o tym decydowałby już cały naród w referendum.

- Czy pozostawienie w gestii rodziców tego, czy posyłać sześciolatka do szkoły, czy poczekać z tym o rok, nie wprowadzi bałaganu w systemie?

- W żadnym wypadku. Bo ludzie sami wiedzą, co jest dla nich dobre. Tymczasem dziś Polską rządzą aroganci, którzy uzurpują sobie prawo do myślenia za ludzi. A dla rodziców dobry jest wybór, bo to oni najlepiej znają swoje dziecko, a nie urzędnicy. Niestety, od 1 września 2014 r. jeżeli sześcioletnie dziecko nie pójdzie do szkoły, będzie to oznaczało, że ma jakieś dysfunkcje. To będzie je stygmatyzowało. Cóż więc można powiedzieć o władzy, która forsuje wprowadzenie takiego prawa?

- Proszę nie pozostawiać tego pytania w formie retorycznej.

- Taka władza jest nieludzka.

Mariusz Błaszczak

Poseł PiS

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze