Mariusz Błaszczak: jesteśmy gotowi na kolejne oskarżenia ze strony Rosji

2020-01-22 11:13 ABR
Mariusz Błaszczak
Autor: Andrzej Lange Mariusz Błaszczak

Rosja eskaluje oskarżenia wobec Polski w przeddzień obchodów w Jerozolimie 75. rocznicy wyzwolenia przez wojska ZSRR obozu Auschwitz-Birkenau. Codziennie słyszymy kłamstwa przedstawicieli Kremla o współudziale przedwojennych polskich władz z nazistami. Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, twierdzi, że reakcja polskich polityków jest prawidłowa, a rząd jest gotowy odeprzeć kolejne ataki.

Bardzo dobra jest reakcja prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział Błaszczak w Radiowej Jedynce. – Skoro Polska nie ma możliwości odpowiedzi, w Jerozolimie będzie on nieobecny – dodał.

W Auschwitz-Birkenau odbędą się obchody z udziałem prezydenta i ponad 50 zagranicznych delegacji oraz osób, które przeżyły Holokaust.

Dlaczego Rosjanie uprawiają propagandę. – Widać wyraźnie jakie są intencje Władimira Putina. Widać przegrupowanie związane ze spadkiem poparcia dla samego Putina, to próba utrzymania władzy w Rosji przez znalezienie wroga zewnętrznego, przez odwołanie się kłamstw i retoryki stalinowskiej – mówił Błaszczak. Zaznaczył też, że Polska jest przygotowana na kolejne oskarżenia ze strony Rosji.

Najnowsze