Padliśmy z wrażenia! Mama Marty Lempart to wielka sława. Jest na Wikipedii! Ojciec też niezły gość

2021-02-09 10:51
Marta Lempart
Autor: Marcin Wziontek

O rodzinie Marty Lempart mówi się niewiele. Wiadomo, że nie ma dzieci i od wielu lat związana jest z trenerką wokalną Natalią Pancewicz. A kim są rodzice liderki Strajku Kobiet? Okazuje się, że mama Marty Lempart to wielka sława i olbrzymi autorytet w swojej dziedzinie. Jest nawet na Wikipedii! Z kolei tata aktywistki Strajku Kobiet to też niezły gość zakochany po uszy w swojej córce. Kim jest Lidia Lempart, mama Marty Lempart?

Liderka Strajku Kobiet to niewątpliwie kobieta z charakterem, która lubi podkreślać, że jest feministką. Skąd u Mart Lempart taka postawa? Działaczka sama to wyjaśniła w jednej z rozmów z "Wysokimi Obcasami". - Z domu. Moja mama jest pierwszą feministką, którą poznałam w życiu, choć prawdopodobnie nigdy by się tak nie nazwała. Była logopedką w Bolesławcu, ale kiedy zrozumiała, że jest świetna w tym, co robi, przeniosła się do Wrocławia, gdzie założyła pierwszy w Polsce niepubliczny ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu. Została jego szefową i pokazała mi, że kobiety mogą z powodzeniem zajmować się, czymkolwiek chcą, i mogą być najlepsze. Ostatnio dostała odznaczenie od rzecznika praw obywatelskich za całokształt swojej pracy. Dzięki niej zainteresowałam się problematyką osób niepełnosprawnych. Jestem współautorką ustawy o języku migowym i sposobach komunikowania się osób głuchoniewidomych, z których środowiskiem jestem chyba najbliżej - zdradziła Marta Lempart. 

ZOBACZ W NASZEJ GALERII, JAK WYGLĄDA MAMA MARTY LEMPART

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące zachowanie Patryka Jakiego za granicą! Nie miał żadnych hamulców [WIDEO]

Lidia Lempart ma nawet hasło na Wikipedii. Na stronie stowarzyszenia Orator czytamy, że mama Marty Lempart jest "zdecydowana, energiczna, stąpająca twardo po ziemi, a jednocześnie zawsze uśmiechnięta, pełna ciepła i cierpliwości". Podobnie jak córka, Lidia Lempart "nie waha się wygłaszać własnych poglądów, nawet gdy nie wszystkim to się podoba". Z kolei tata liderki Strajku Kobiet słynie z pracowitości. Andrzej Lempart odnosi sukcesy w branży budowlanej. Córka z ojcem jest bardzo zżyta. Mówiąc o swoim coming-oucie liderka Strajku Kobiet, podkreśliła ważną rolę Andrzeja Lemparta. - Kiedy powiedziałam rodzicom, raczej ich zatkało. I niby wiedzieli, ale przez rok nie poruszali tego tematu – to jest dość typowy polski model: niby wiadomo, ale lepiej o tym nie rozmawiać. Dalsza, konserwatywna rodzina nie miała wyjścia, musiała mnie zaakceptować, bo jestem ukochaną córeczką tatusia, przed którym czują respekt i który zawsze za mną stanie - wspominała aktywistka. 

CZYTAJ TAKŻE: Prawdziwy koszmar PiS. Cała praca Kaczyńskiego na marne. Tyle lat harówki i takie coś

Strajk Kobiet Wrocław. Policja próbowała ZATRZYMAĆ tłum!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE