Maskotka Inspekcji Transportu Drogowego w Watykanie! Krokodyle u papieża

2018-10-10 17:56

Takiego gościa w swoich watykańskich progach papież Franciszek (82 l.) jeszcze nie miał! A odwiedził go … krokodyl Tirek, który przybył do Ojca Świętego razem z szefem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvinem Gajadhurem (45 l.).

- Papież Franciszek bardzo popiera inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo na drogach. Bardzo cieszę się, że takie akcje się odbywają – mówi nam Alvin Gajadhur, który opowiedział papieżowi o inicjatywach w kwestii edukacji i promocji zasad bezpieczeństwa na drogach prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Ale prawdziwą furorę podczas spotkania z papieżem zrobiła maskotka ITD – krokodyl Tirek – symbol kampanii edukacyjnych w polskich szkołach, przedszkolach i szpitalach dziecięcych. - Papież poświęcił również samochód służbowy ITD i zaznaczył, że maskotki ITD są wsparciem dla dzieci. Bardzo cieszymy się z tego spotkania z Ojcem Świętym – dodaje Gajadhur.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE