Mateusz Morawiecki obchodzi urodziny! Poznalibyście go na zdjęciach z młodości? Uroczy!

2021-06-20 14:05
Mateusz Morawiecki
Autor: Andrzej Lange/Super Express Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki ma nie lada powody do świętowania! W sobotę 20 czerwca premier skończył 53 lata. Jednak zamiast hucznie imprezować, pojechał wesprzeć ofiary pożaru w Nowej Białej, by udzielić im wsparcia na miejscu. Warto jednak z tej okazji przypomnieć sobie, jak zmieniał się Mateusz Morawiecki na przestrzeni lat!. Na zdjęciach z dzieciństwa jest wyjątkowo uroczym brzdącem! Poznalibyście na nich premiera?

Mateusz Morawiecki może się w swoim życiu pochwalić wieloma sukcesami. Już sama edukacja premiera robi wrażenie! Studiował historię na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, uczył się także na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, Uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Studiował też w Bazylei i Hamburgu. Zanim zajął się polityką, Mateusz Morawiecki był między innymi menedżerem przedsiębiorstwach konsultingowych i wydawniczych oraz prowadził projekty badawcze z zakresu bankowości i makroekonomii. Był między innymi prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, ale zrezygnował z urzędu, by objąć stanowisko ministra rozwoju i wicepremiera w listopadzie 2015 roku. W grudniu 2017, po rezygnacji ówczesnej premier, Beaty Szydło, został powołany na premiera Polski.

Premier unika mówienia o swoim życiu prywatnym w mediach. Wiadomo jednak, że Mateusz Morawiecki od niemal 30 lat jest mężem Iwony. Mają razem czworo dzieci, dwóch synów i dwie córki.

Zobacz:

Premier Morawiecki zabrał dzieci do kina. Były przekąski i film o... Sam zobacz [ZDJĘCIA]

Pożar w Nowej Białej. Mateusz Morawiecki o okropnej tragedii. „Trwała walka o zdrowie, życie i mienie”

Morawiecki skomentował doniesienia "SE" o odejściu Kaczyńskiego z rządu. Co za reakcja!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze