Mateusz Morawiecki przeprasza Polki i Polaków! Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

2022-01-07 10:09
Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM Mateusz Morawiecki

W związku z niewypłaceniem kompletnych wypłat po wprowadzeniu Polskiego Ładu, premier Mateusz Morawiecki postanowił wygłosić oficjalne i publiczne przeprosiny. - To nie powinno mieć miejsca. W przyszłym tygodniu problem zniknie - poinformował. Ostatni raz przepraszał w kwietniu 2021 roku za chaos związany z rejestracją na szczepienia.

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu od stycznia całą Polskę obiegła wieść o pomniejszonych wynagrodzeniach. O sprawie mundurowych pisaliśmy tutaj >>>Bronią granicy i tracą 300 złotych na Polskim Ładzie. Tak upodlono polskich mundurowych<<<. Mniejsze wynagrodzenia otrzymali także nauczyciele. Premier przeprosił pokrzywdzone grupy zawodowe i powiedział, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. - Wynagrodzenia płacone z góry i naliczane w niektórych samorządach i przez niektóre jednostki budżetowe sprawiły, że niektórzy sądzili, że nie zyskają na kwocie wolnej 30 tys. zł. Ale tak się nie stanie. Wszyscy przekonają się o tym już w najbliższych dniach. To jest potknięcie, które nie powinno mieć miejsca. Za niepotrzebny stres i nerwy przepraszam wszystkich, których ten błąd dotknął - przekazał Mateusz Morawiecki. - Za kilka dni od dzisiaj nie powinno być po nim śladu.(…) Poprosiłem o pilne działania i korektę tych procedur, które mogły spowodować błędne naliczenie wynagrodzenia netto. Będzie działać specjalne rozporządzenie ministra finansów, w przyszłym tygodniu problem zniknie - dodał szef rządu. - Najważniejsza jest jednak prawda, a prawda mówi tyle: 18 mln Polaków zyska, a dla około 90 proc. osób reforma jest korzystna lub neutralna. Jest zaledwie kilka procent Polaków, którzy zarabiają zdecydowanie więcej niż dwie średnie krajowe i oni będą musieli dołożyć do wspólnego budżetu – czasami to będą niewielkie kwoty, ale mimo to bardzo im się ta zmiana nie podoba. I to oni dziś są szczególnie głośni - zakończył Prezes Rady Ministrów.

Poniżej galeria zdjęć

prof. Antoni Dudek: Polski Ład może zdemolować poparcie dla PiS [Super Raport]
Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE