Morawiecki ujawnił prawdę o swojej relacji z Kaczyńskim! Wszystko się wydało

2021-05-17 21:12
Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki
Autor: Piotr Molecki/East News Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki zostawił kilka lat temu bankowość i wszedł do wielkiej polityki. W funkcji premiera zastąpił Beatę Szydło. Prezes PiS Jarosław Kaczyński musiał mieć do niego olbrzymie zaufanie. Czy dziś premier Mateusz Morawiecki może z kolei liczyć na Jarosława Kaczyńskiego i jego wsparcie? Szef rządu uchylił rąbka tajemnicy na temat relacji z wicepremierem Kaczyńskim. Wszystko się wydało!

Dla wielu wyborców PiS, ale i polityków tej partii wymiana Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego była szokująca, czasem niezrozumiała. Jednak zdaniem wielu polityków PiS Mateusz Morawiecki w roli premiera poradził sobie. - To był i jest premier na czasy w których trzeba było jakoś ułożyć relację z Brukselą. Pamiętamy przecież, że pani premier Beata Szydło była krytyczna wobec UE, co nie było przecież złe. Musieliśmy jednak trochę zmienić podejście rządu do relacji z UE – opowiada nam ważny polityk PiS. Przez te kilka lat, Mateusz Morawiecki urósł w oczach wyborców PiS, ale i samego Jarosława Kaczyńskiego. Mówi się nawet, że Morawiecki może zostać na czerwcowym kongresie PiS wiceprezesem partii. Czy czuje wsparcie od prezesa PiS? - Czuję ogromne wsparcie od początku, kiedy się poznaliśmy. Najlepszą syntezą przywództwa politycznego jest doświadczenie połączone z wolą polityczną, kompetencjami. I zdolność do operacyjnego przekuwania myśli w czyn. To wszystko prezes w sobie ma – mówi Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Wprost”. 

I przyznaje, że jeśli PiS przegra wybory w 2023 roku, zostanie w polityce.- Jeśli wyborcy pozwolą, to w 2023 roku Polski Ład doprowadzi nas do zwycięstwa. Jeśli będzie inna decyzja wyborców, chcę zostać w polityce i walczyć. Przejście do polityki wiązało się z moją drogą życiową. Moja działalność w latach „Solidarności” zmierzała do odzyskania niepodległości budowy sprawiedliwego państwa. Późniejsze doświadczenie jako prezesa dużego banku, znajomości rynków finansowych i gospodarki realnej, bardzo mi się przydaje i chcę, żeby się przydawało dłużej. Nigdzie się nie wybieram – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

NIE PRZEGAP: Morawiecki wsiadł w busa i ruszył w Polskę. Będzie promował Polski Ład. Oświadczenie premiera [Relacja]

Super Raport 17.05 (Goście: Bronisław Komorowski - były prezydent RP, Marek Zuber - ekonomista), Sedno Sprawy: Waldemar Buda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE