Mateusz Morawiecki w ostrych słowach po rozmowie z innym premierem! To już nie przelewki

2021-04-22 14:48
Mateusz Morawiecki
Autor: AP Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Słowenii Janezem Janszą. Po rozmowie ze słoweńskim odpowiednikiem odbyła się wspólna konferencja obu szefów rządu. Widać było, że Morawieckiego i Janszę łączą dobre relacje, a przynajmniej takie robili wrażenie. Polski premier na spotkaniu z dziennikarzami użył ostrych słów. Nie były one jednak skierowane do słoweńskiego szefa rządu, tylko do Niemców. To już nie przelewki!

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Janezem Janszą zaznaczył, że Polska pozostaje ze Słowenią w bardzo dobrych stosunkach. - Polska ma grono wypróbowanych sojuszników i Słowenia zdecydowanie należy do takich właśnie krajów, do krajów, na których możemy polegać - podkreślił szef rządu i dodał, że ze Słowenią "bardzo blisko współpracujemy" na trzech polach: gospodarczym, politycznym i ogólnoeuropejskim. - Staramy się tak kształtować wspólnie agendę europejską, żeby odpowiadała na bieżące obawy obywateli Europy, a także na wyzwania dnia jutrzejszego - wskazał Morawiecki. Podczas konferencji oberwało się Niemcom. - Tematem, który należy załatwić tak, żeby solidarność europejska nie ucierpiała, to Nord Stream 2. Pojawiają się głosy z Niemiec, że nie ma różnicy między molekułą gazu płynącą przez Nord Stream 1 czy 2 w przyszłości, oby nie, a molekułą gazu płynącą przez Ukrainę czy Białoruś, Polskę, Turcję - mówił polski premier, którego zdaniem "jest ogromna różnica" pomiędzy Nord Stream 1 a Nord Stream 2. 

Mateuszowi Morawieckiemu nie chodzi o skład chemiczny, tylko o bezpieczeństwo na Starym Kontynencie. - My to z całą mocą podkreślamy. Nord Stream 2 jest niemiecko-rosyjskim projektem, który destabilizuje Europę, zmniejsza bezpieczeństwo Europy. Wzywamy przede wszystkim Niemcy, żeby zrezygnowały z tego projektu, żeby przestały wpływać na faktyczną destabilizację w tej części Europy - grzmiał polski premier. 

Sedno Sprawy - Krzysztof Sobolewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE